1. اخبار استان
  2. همدلی و همگرایی را در زنجان تقویت کنیم

کد خبر: 28795

همدلی و همگرایی را در زنجان تقویت کنیم

احمد اسدی-مدیرمسئول

شرایط امروز جامعه ایران-زنجان ابعاد پیچیده ای پیدا کرده است. موضع مستقل هم خریداری ندارد و مثل تمام شرایط مواضع مستقل و عقلانی در جامعه ما مورد هتک حرمت چپ و راست قرار می گیرد. با این حال در شرایط فعلی که باید بپذیریم مشکلات اقتصادی یک از اهرم های مهم نارضایتی در جامعه شده است، نیازمند یک مفهوم پرتکرار در حرف و تهی در عمل هستیم. “همدلی”

بله همدلی و همگرایی امروز حداقل انتظار از مدیران، نمایندگان مجلس و… است. امروز از مدیر ارشد استان زنجان یعنی استاندار، از نمایندگان مجلس چه آن هایی که در انتصابات دخالت دارند و چه آن هایی که زیادی منفعل هستند! تا مدیران میانی، نماینده ولی فقیه در استان و… باید برای تحقق رشد اقتصادی استان، اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی اثرگذار و اقدامات عمرانی و توسعه ای ملموس در سطح شهرو استان زنجان تلاش کنند.

امروز مردم زنجان با این همگرایی می تواند تاثیرات مثبت را در زندگی خود ببیند و به آینده کشور امیدوارتر شود. در میان انتظار از افراد و خواص بیشتر است. به خصوص نمایندگان استان که امروز نقش مهمی در مسائل مختلف دارند. امروز به دلیل برخی اختلاف نظرها و اختلاف دیدگاه ها تعیین تکلیف برخی از پست های اجرایی مهم در استان نامعلوم است. بر سر ماندن و رفتن برخی مدیران اختلاف وجود دارد.

بعضا فهم مشترک در بین نمایندگان و مدیران و مردم و بدنه نخبگان بر روی مسائل مختلف استان وجود ندارد! و بعضا فهم آن ها از یکدیگر فاصله زیادی دارد! جای خالی گفتگو و رسیدن به نقاط مشترک خالی است! آنچه که زنجان می تواند الگویی برای کشور باشد. امروز یکی از حلقه های گمشده در مسائل توسعه ای استان زنجان نبود فرهنگ گفتمان و مباحثه سازنده در فضایی منطقی و عاری از تنش است.

آنچه که از بزرگان انتظار می رفت اما نکردند! آنچه که انتظار بر فهم درست آن توسط متولیان بود اما برخی از آن ها نفهمیدند! یقینا فهم یک چالش عمیق اجتماعی نیازمند سواد و علم آن است. برخی از انتصابات دولت در استان زنجان بگونه ای بوده که برخی مدیران این فهم را ندارد و یا از فهم درست فاصله زیادی دارند. اعتراضات اخیر و هزینه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی سنگین آن طی این مدت، یک درس بزرگ باید برای استاندار زنجان، معاونین وی، نمایندگان انقلابی مجلس و مدیران در سطوح مختلف دارد.

اینکه فرصت خدمات بسیار کوتاه است و کشور در شرایطی نیست که افراد منفعل باشند، برای گرفتن پست اجرایی شعار انقلابی گری بدهند، برای منافع خود هرکاری بکنند، برای اثبات خود مناقع عمومی را به خطر بیاندازند و خود را علامه دهر بدانند و از فرهنگ مشورت، اتاق فکر، گفتمان، سلامت کار، گفتگو با جوانان ومشارکت آن ها در امور و… خودداری کنند.

امروز در مجمع نمایندگان برخلاف آنچه نمایندگان نشان می دهند، همگرایی واقعی وجود ندارد. هرکدام به فکر آینده سیاسی خود و تامین نظر حلقه نزدیکان خود هستند. اگر این رویه ادامه پیدا کند علاوه بر اینکه این نمایندگان آینده سیاسی نخواهند داشت، بلکه فردای ایران و زنجان شاید روزنه امید نداشته باشد. پس در شرایط حساس فعلی کشور مجمع نمایندگان استان به فکر یک همدلی عملیاتی برای کاهش مشکلات اقتصادی مردم استان و توسعه عمرانی و فرهنگی-اجتماعی باشند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اختصاص ۵۰ درصدی اعتبارات تجهیز اراضی کشاورزی زنجان
خبر قبلی
صدای ازار دهنده فن مجموعه دریا دلان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست