1. اجتماعی
  2. همه کودکان زنجانی تحت پوشش طرح تنبلی چشم قرار می گیرند 

کد خبر: 27981

همه کودکان زنجانی تحت پوشش طرح تنبلی چشم قرار می گیرند 

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان زنجان با تاکید بر پوشش گسترده وافزایش دسترسی مردم به خدمات غربالگری تنبلی چشم در سطح استان بالاخص مناطق روستایی، محروم، صعب العبور و حاشیه شهرها اظهار کرد: برنامه غربالگری تنبلی چشم امسال از اردیبهشت آغاز و تا اسفند ادامه دارد و هدف گذاری این طرح پوشش صددرصدی کودکان زنجانی است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛  سکینه بیگلری با بیان اینکه بازه گروه سنی جامعه هدف جهت اجرای برنامه در سالجاری متولدین نیمه دوم ۹۵ و سال های ۹۸،۹۷،۹۶ است، افزود: جمعیت کل کودکان ۳ تا ۶ سال استان طبق آمار ثبت احوال ۶۴ هزار و ۸۹۲ نفر است که ۴۳ هزار و ۴۲۸ کودک در شهر و ۲۱ هزار و ۴۶۴ کودک ساکن روستا هستند.

وی بر استفاده غربالگران از E چارت و رعایت کامل پروتکل بهداشتی طبق دستورالعمل  ابلاغی  تاکید کرد و گفت: غربالگران صرفا برای کودکان ۳ ساله و کودکانی که همکاری ندارند می توانند از دستگاه بینایی سنجی استفاده کنند و نظارت کامل کارشناسان بر روند اجرای برنامه در سطح شهرستان ها ضروری است.

بیگلری در خصوص تعرفه ارایه خدمات غربالگری بینایی عنوان کرد: هزینه ی غربالگری کودکان در بخش خصوصی با دستگاه دستگاه ۵۶ هزار و ۷۴۰ تومان و با چارت اسنلن ۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان و در بخش دولتی با دستگاه ۹ هزار و ۵۲۰ تومان و با چارت اسنلن ۴ هزار و ۴۷۰ هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته در راستای اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم در استان زنجان تعداد ۴۱ هزار و ۴۴۳ نفر از کودکان ۳ تا ۶ سال مورد سنجش  بینایی قرار گرفتند که تعداد ۲۱ هزار و ۹۱۲ کودک در شهر و ۱۹ هزار و ۵۳۱ کودک در روستا غربال شده اند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
بهسازی آسفالت آزادراه زنجان-تبریز در حال انجام است
خبر قبلی
دستگیری سارقان اماکن دولتی در شهرستان سلطانیه
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست