1. اخبار استان
  2. پارک لجستیک زنجان را چه کسی پیگیری کند؟

کد خبر: 12704

پارک لجستیک زنجان را چه کسی پیگیری کند؟

احمد اسدی- همدلی زنجان”؛ طرح و ایده ایجاد مرکز آمادی شمالغرب کشور در استان زنجان را جمشید انصاری، استاندار وقت ارائه کرد و در زمان استانداری وی این موضوع پیگیری و در سفر حسن روحانی به استان زنجان به تصویب هیئت دولت به عنوان مصوبه سفر استانی قرار گرفت.

جمشید انصاری از زنجان رفت و تیم اقتصادی وی که سرتیم و نفر نخست آن رحیم عصفوری به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع بود، در زمان استانداری اسداله درویش امیی تغییر کرد.

فرامز نیک سرشت به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری منصوب شد و اسداله درویش امیری با تیم اقتصادی جدید مسائل کلان اقتصادی و برنامه ریزی استان را پیگیری کرد.

یکی از موضوعات مهمی که پیگیری و به نتیجه رسیدن آن بر عهده استاندار وقت یعنی اسداله درویش امیری و تیم اقتصادی وی بود، موضوع مرکز آماد بود که در آن مقطه تحت عنوان پارک لجستیک مطرح شد. البته زمانی که دولت ایجاد این منطقه را برای استان زنجان مصوب کرد استان دیگری نبود که قصد ایجاد آن را داشته باشد.

اما تعلل مدیران استانی و ضعف پیگیری برخی مدیران موجب شد دیگر استان ها نیز این موضوع را پیگیری کنند و با توجه به اینکه هر استانی مدیر ارشدی در سطح کشور داشته باشد و فرد ذی نفوذی باشد قطعا از این امتیازات استفاده خواهد کرد، استان زنجان فرصت سوزی های زیادی در آن سال ها کرد.

اسداله درویش امیری در ماه های پایانی حضور خود در استان زنجان طی جلسه ای اعلام کرد که موضوع پارک لجستیک استان به پارک لجستیک کشاورزی تغییر پیدا کرده و وزارت راه و شهرسازی استان زنجان را استانی کشاورزی می داند!

در آن مقطع نیز جزئیات این موضوع توسط مسئولان استانی برای رسانه ها و مردم استان تشریح نشد. در یک سال اخیر نیز در سطح کلان موضوعی در این خصوص ارائه نشده و مدیران اقتصادی استان توضیحی نداده اند.

بعد از یک وقفه طولانی در ارائه توضیحات مدیرکل راه و شهرسازی در اظهاراتی گفت که پارک لجستیک حلقه مفقوده حمل و نقل ترکیبی در استان زنجان است و خواستار پیگیری ایجاد آن توسط مدیران رده بالای استانی شده است!

هرچند مشخص نیست واقعا در استان دقیقا چه کسی باید پیگیری این موضوع مهم اقتصادی را انجام دهد اما به نظر می رسد نظام اقتصادی استان و در راس آن معاونت هماهنگی امور اقتصادی استان مسئول مستقیم این موضوع باشند که تاکنون هیچ اظهارنظری در خصوص وضعیت فعلی، گذشته و آینده آن نکرده اند!

آن مرکز آمادی که جمشید انصاری از آن یاد کرده بود نقطه ایده آل تبدیل زنجان به نقطه آماید شمالغرب ایران بود که می توانست سهم اشتغال بخش خدمات استان را ارتقا دهد و ارزش افزوده جدید و مهمی را برای اقتصاد استان زنجان ایجاد کند. اشتغالی که همچون صنعت نیازمند سرمایه گذاری سنگین نبود و آلایندگی زیست محیطی نداشت!

اما حال از آن نقطه آمادی تنها یک نام تحت عنوان “پارک لجستیک” مانده و خلاء اطلاعاتی و سوالات بی پاسخی که هر روز بر تعداد آن افزوده می شود!

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
چند کلمه حرف حساب درباره تحریم‌ها
خبر قبلی
اعتبارت آبفای استان زنجان ۳۸ درصد تخصیص یافته است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست