1. اخبار استان
  2. پرداخت عوارض در آزاد راه زنجان-قزوین الکترونیکی شد

کد خبر: 8970

پرداخت عوارض در آزاد راه زنجان-قزوین الکترونیکی شد

سامانه هوشمند پرداخت الکترونیکی عوارض در آزاد راه زنجان قزوین بدون توقف خودروها به بهره برداری رسید.

 

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ با توجه به آغاز به کار چهار سامانه دریافت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها از بامداد ۲۸ اسفندماه سال جاری جهت اخذ مبالغ مربوط که شامل آزادراه‌های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، تهران–قزوین و تهران–قم می‌شود صاحبان خودرو می‌توانند از طریق اپلیکیشن های تاپ، کیپاد، اوتول یار، سایت nspay.ir و بانک پارسیان و دستگاه‌های پوز پاسارگاد محدوده آزادراه‌ها عوارض خود را پرداخت کنند.

 

مکانیزم اخذ عوارض الکترونیک آزادراه‌ها

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ضمن تشریح مکانیزم اخذ عوارض الکترونیک آزادراه‌ها، بیان کرد که با عبور هر خودرو از آزادراه‌های کشور، پلاک ماشین ثبت خواهد شد و امکان پرداخت از طریق درگاه‌های الکترونیک و یا کیف پول الکترونیک به صورت خودکار فراهم خواهد بود. علاوه بر این در صورت پرداخت نشدن عوارض، پیامکی به صاحب پلاک ارسال و در صورت شارژ کیف پول الکترونیکی در مهلت مقرر این رقم کسر می‌شود. همچنین فرد ۲۴ ساعت فرصت دارد تا این مبلغ را با استفاده از درگاه‌های الکترونیکی شبکه شتاب با روش و مکانیزم‌های تعریف شده پرداخت کند.

میرشفیع همچنین اعلام کرد در صورتی که ۷۲ ساعت از زمان عبور از جایگاه اخذ عوارض بگذرد و شخص اقدامی برای پرداخت نکند درصدی به مبلغ اصلی عوارض افزوده خواهد شد. گفتنی است جایگاه‌های اخذ عوارض در مجتمع‌های خدمات رفاهی و گردشگری در طول آزادراه در نظر گرفته شده است تا در طول مسیر آزادراه نیز امکان پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی از طریق این دستگاه‌ها با ثبت شماره‌ی خودرو مسیر فرآهم باشد. در عین حال امکان پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز کلیه بانک‌ها به وسیله دستگاه‌هایی که به همین منظور نصب خواهد شد و نرم افزارهای تعریف شده نیز امکان‌پذیر است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

6
دیدگاه شما چیست؟

امیر مرادخانی

خوب نیست اول اعلام کنید بعدا اعمال کنید

بی نام

با توجه به حذف باجه های عوارضی از چهار آزادراه پر تردد کشور و دریافت الکترونیکی عوارض، ساده ترین روش پرداخت و جلوگیری از جریمه شدن، مراجعه به وب سایت زیر می باشد:

https://nspay.ir

عوارض مسیرهای رفت و برگشت زیر از طریق کلیه کارتهای شتاب قابل پرداخت است:

• تهران ساوه
• تهران قم
• کرج قزوین
• قزوین زنجان

شهرام

من سه بار عوارض پرداخت کردم بازم میزنه بدهکاری . نه رسید میده نه کد پیگیری که مدرک دستمون باشه.لااقل پیامک تایید پرداخت هم نمیفرسته.کلا معلومه کلاهبرداری.بابا جمع کنید این دکان بازارتون .

محسن

بنده هم عوارض روپرداخت کردم ولی بازهم مینویسه بدهکاری

شهرام

تکلیف کارمندان ایستگاه عوارضی چی میشه ؟ همه از نون خورن افتادن.اینا زن و بچه دارن.به دادشون برسید

محسن

نرخ عوارض رواشتباه میزنه قیمت ۳۵۰۰عوارض زنجان قزوین رورفت وبرگشت ۱۸۰۰۰تومان زده

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست