پرداخت ۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات به تولیدکنندگان و فرشبافان استان زنجان

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات مشاغل خانگی به تولیدکنندگان و فرشبافان استان زنجان پرداخت شده است.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ ناصر فغفوری با بیان این مطلب، اظهار کرد: تاکنون ۲۸ نفر جهت دریافت تسهیلات به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده اند که تسهیلات از طریق بانک‌های توسعه تعاون و رفاه به آن‌ها پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات بمنظور حمایت از تولید فرش دستباف از محل اعتبارات مشاغل خانگی با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود، افزود: سال گذشته به ۲۲۳ نفر از تولیدکنندگان و فرشبافان استان یک میلیارد و ۹۶۸ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه با اشاره به کاهش میزان تولید فرش در استان افزود: شیوع بیماری کرونا از یکسو به دلیل شرایط حاکم بر فعالیت کارگاه‌ها و نیز تعطیلی دو ماهه کارگاه‌های فرشبافی و همچنین بسته شدن مرز‌ها که باعث کاهش میزان صادرات فرش شده بود بر کاهش میزان تولید تاثیر گذار است.

وی افزایش قیمت مواد اولیه و پایین آمدن توان تولیدکنندگان خرد فرش را از دیگر عوامل کاهش تولید فرش در استان توصیف و تاکید کرد: در سال جاری تاکنون ۴۵ هزار مترمربع فرش دستباف تولید شده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع بوده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست