پرداخت ۶۵۸ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای کشاورزی استان زنجان

پرداخت ۶۵۸ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای کشاورزی استان زنجان

ثبت نام ۵۷ واحد تولیدی کشاورزی استان طی سال جاری در سامانه «بهین یاب»

 

 

 

 

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از پرداخت ۶۵۸ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای کشاورزی استان زنجان خبر داد.

 

به گزارش همدلی‌زنجان، حجت‌الله قصابی اظهار کرد:تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در قالب سامانه «بهین یاب» از جمله طرح های در دستور کار در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است که از سال گذشته در سراسر کشور در حال اجرا است. سال گذشته در مجموع به ۱۷۸ واحد تولیدی کشاورزی در استان زنجان مبلغ ۶۵۸ میلیارد و ۹۹۴ میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه «بهین یاب» از ۶ مرداد ماه آغاز شده است، افزود: تولید کنندگان واجد شرایط در اولین فرصت نسبت به ثبت مشخصات و اطلاعات خود در سامانه اقدام کنند.

قصابی با بیان اینکه امسال تا ۱۸ مرداد ماه جاری تعداد ۵۷ واحد تولیدی کشاورزی استان زنجان در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، از آغاز به کار کمیته بررسی برای تایید اولیه طرح های ثبت شده در سامانه خبر داد و گفت: امروز ۲۱ مرداد ماه در اولین جلسه برگزار شده، پرداخت تسهیلات به ۱۳ طرح از مجموع ۵۷ طرح، به تصویب و تایید کمیته رسید.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: تمامی پرونده های کشاورزی ثبت شده در سامانه «بهین یاب» پس از بررسی های کارشناسی در واحد های تخصصی، در کارگروه استانی متشکل از نمایندگان دستگاه های ذیربط و بانک‌ها به تصویب رسیده و برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه در سال جاری طرح های نیمه تمام و طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در اولویت پرداخت تسهیلات خواهند بود، خاطرنشان کرد: تسهیلات طرح رونق تولید با سود و کارمزد ۱۸ درصد پرداخت می شود.

قصابی در پایان امکان پرداخت تسهیلات به طرح های دارای چک برگشتی و بدهی های غیر جاری را به عنوان مزیت تسهیلات طرح رونق تولید برشمرد و بیان داشت: در این راستا چک برگشتی متقاضی باید از ۲۵ درصد تسهیلات پرداختی و بدهی های غیر جاری نیز از مجموع تسهیلات پرداختی کم تر باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
نقشه‌های هوایی شهرهای استان به روز رسانی خواهد شد
خبر قبلی
پیش‌بینی ۳۲۹۱ شغل در بخش صنعت، معدن و بازرگانی استان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست