1. اخبار شهرستان
  2. پشت درهای بسته نباید برای مردم زنجان تصمیم گرفته شود

کد خبر: 7023

پشت درهای بسته نباید برای مردم زنجان تصمیم گرفته شود

نائب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به طرح های و برنامه های توسعه ای زنجان و ضرورت  شفاف سازی برای عموم مردم و نمایندگان آن در شورای اسلامی شهر زنجان، گفت: پشت درهای بسته نباید برای مردم زنجان تصمیم گرفت.

سجاد خدایی در گفت‌و‌گو با “همدلی‌زنجان” با بیان اینکه طرح و مصوبات مهمی همچون ایجاد پارک لجستیک کشاورزی برای استان که در نزدیکی شهر زنجان قرار دارد باید به صورت شفاف اطلاع رسانی شود، اظهار کرد: طرح های توسعه ای مرتبط با مردم نباید صرفا در چند اداره دولتی منحصر شود و باید از خرد جمعی برای آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه کسی نباید پشت درهای بسته برای مردم تصمیم بگیرد، افزود: تصمیمات مناسب برای توسعه شهر زنجان باید با رعایت منافع عمومی اتخاذ شود. با بهره گیری نظر مردم، احصای نیازهای مردم و اولویت بندی آن ها باید تصمیمات توسعه ای تدوین و عملیاتی شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه هرچقدر زیرساخت های توسعه ای و بین المللی و کشوری را در شهر خودمان داشته باشیم خوب است، خاطرنشان کرد: هر طرح و پروژه توسعه ای مرتبط با شهر زنجان با متاقع مردم زنجان گره خورده و  باید با بهره گیری از جمیع جهات به آن پرداخته شود.

وی با تاکید بر اینکه ۳۰۰ متر از سایت جانمایی شده پارک لجستیک کشاورزی زنجان در محدوده شهر قرار دارد، تاکید کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر در خصوص جانمایی و مسائل آتی باید مطلع باشند که در صورت مطلع بودن در خصوص جزئیات آن می توان همکاری بهینه برای منافع عمومی صورت گیرد.

خدایی در بخش دیگری از سخنان خود به سوالات مربوط به تحقق بودجه همدلی زنجان پاسخ داد و تاکید کرد: لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری زنجان برای سال جاری ۵۶ درصد جاری و ۴۶ درصد عمرانی بوده است. در این راستا تحقق بودجه شش دوازدهم در شهرداری مرکز ۸۸ درصد، در شهرداری منطقه ۱ به میزان ۷۰ درصد، شهرداری منطقه ۲ به میزان ۶۰ درصد، شهرداری منطقه۳ به میزان ۷۰ درصد محقق شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر زنجان به وصول درآمدهای مناطق سه گانه و شهرداری مرکز اشاره کرد و گفت: وصول درآمدها در شهرداری مرکز ۷۵ درصد، منطقه ۱ به میزان ۷۷ درصد، شهرداری منطقه ۳ به میزان ۸۰ درصد و در شهرداری منطقه ۳ به میزان ۸۶ درصد برآورد شده است.

وی با بیان اینکه ۱۷ درصد از سرفصل های درآمدی بودجه مربوط به فروش امول شهرداری مثل املاک بوده که هنوز انجام نشده است، اظهار کرد: اگر این ۱۷ درصد را به وصول درآمدها اضافه کنیم ۹۵ درصد بودجه در شش دوازدهم محقق شده است. با توجه به مشکلات اقتصادی این عدد بسیار قابل قبول است.

خدایی با اشاره به اینکه تحقق برخی از ردیف های درآمدی برای شهرداری خارج از اراده بوده است، یادآور شد: این ردیف ها همچون اعتبارات تملک دارایی های استانی و… بوده که محقق نشده و خارج از اختیارات شهرداری بوده است. در خصوص تحقق درآمدی سازمان ها نیز پیشرفت خوبی حاصل شده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
جواد رحمتی، سرپرست استانداری آذربایجان شرقی شد
خبر قبلی
۱۵۷ میلیون یورو، گشایش اعتبار اسنادی پتروشیمی زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست