1. اخبار استان
  2. کاهش نرخ تورم در استان زنجان

کد خبر: 28888

کاهش نرخ تورم در استان زنجان

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی بهآبانماه برای خانوارهای کشور به عدد۰۰۵۸ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استانلرستان  و کمترین آن مربوط به استانخوزستان است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استانسیستان و بلوچستان و کمترین آن مربوط به استان زنجان است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ تورم نقطه ای در استان زنجان طی آبان ماه سال جاری به عدد ۴۱ درصد رسیده و نرخ تورم ۱۲ ماهه نیز ۴۱.۷ درصد است. در بخش خوراکی ها، آشامیدنی و دخانیات تورم ماهانه استان زنجان ۲.۵ درصد، تورم نقطه ای ۵۷.۸ درصد و نرخ تورم ۱۲ ماهه ۵۷.۸ درصد برآورد شده است.

در بخش کالاهای غیر خوراکی و خدمات نیز تورم ماهانه استان زنجان ۲.۸ درصد، تورم نقطه ای ۳۰ درصد و تورم ۱۲ ماهه نیز ۳۱.۶ درصد بوده است.

اما تورم نقاط شهری استان زنجان طی ۱۲ ماهه اخیر ۴۰.۸ درصد بوده که این میزان برای کشور ۴۳.۳ درصد بوده است. نرخ تورم نقطه ای استان زنجان در این بخش ۴۵۰.۷ درصد و تورم ماهانه نیز ۲.۱ درصد برآورد شده است. در بخش خوراکی و آشامیدنی ها نرخ تورم ماهانه استان زنجان ۲.۱ درصد و در کشور ۱.۲ درصد بوده است. تورم نقطه ای در این بخش برای استان زنجان ۵۶.۸ درصد و برای کشور ۶۷.۳ درصد برآورد شده است. تورم ۱۲ ماهه خوراکی ها و آشامیدنی ها در نقاط شهری استان زنجان ۵۷.۱ درصد بوده که در کشور ۶۱.۳ درصد عنوان شده است.

نرخ تورم نقطه به نقطه ای پوشاک و کفش در استان زنجان طی آبان ماه سال جاری به سال گذشته ۲۹.۵ درصد و در کشور ۴۶.۷ درصد بوده که گویای افت محسوس تورم این بخش در استان زنجان نسبت به سنوات گذشته دارد. تورم بخش مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها در استان زنجان ۲۸.۷ درصد و در کشور ۳۶ درصد بوده است.

نرخ تورم بهداشت و درمان در استان زنجان ۳۳.۵ درصد، در کشور ۴۱.۵ درصد، نرخ تورم تفریح و فرهنگ در استان ۳۱.۴ درصد، در کشور ۳۱.۲ درصد، نرخ تورم نقطه به نقطه آموزش در استان زنجان ۳۹.۱ درصد، در کشور ۳۳.۹ درصد بوده است. در این بخش تورم بخش آموزش استان بیش از کشور است.

نرخ تورم سالانه این بخش ها نیز در استان زنجان نسبت به کشور وضعیت بهتری دارد که گویای کاهش سرعت تورم استان زنجان نسبت به میانگین کشور است. این در حالی بود که طی سال های گذشته زنجان نرخ تورم بالایی را در کشور ثبت کرده بود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
پرداخت تسهیلات در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی به واجدین شرایط
خبر قبلی
دستگیری دو حفار غیرمجاز آثار تاریخی در شهرستان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست