کاهش ۱٫۸ درصدی ضایعات کمباین در مزارع گندم استان زنجان

 کاهش ۱٫۸ درصدی ضایعات کمباین در مزارع گندم استان زنجان

 

 

 

 

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: امسال به منظور رسیدن به برآوردی دقیق از درصد و حجم ریزش ها در مزارع گندم در قالب پروژه ملی «مستند‌سازی ضایعات گندم» با همکاری و مشارکت اداره مکانیزاسیون سازمان، مدیریت زراعت و موسسه تحقیقات فنی و مهندسی، عملا با حضور در مزارع با به کارگیری تجهیزات تخصصی مورد نیاز، ریزش‌های طبیعی قبل از برداشت و ریزش های حین برداشت ۲۰ کمباین (سهمیه ابلاغی استان) اندازه گیری شد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ مظفر یوسفی پور از کاهش ۱٫۸ درصدی ضایعات کمباین در مزارع گندم استان زنجان خبر داد و افزود: بر اساس نتایج این پروژه امسال ضایعات کمباین در مزارع استان ۳ درصد اندازه گیری شد درحالی که این عدد سال گذشته ۴٫۸ درصد برآورد شده بود.

وی با بیان اینکه امسال عملیات برداشت گندم در استان زنجان توسط بیش از ۷۸۴ دستگاه کمباین بومی و مهاجر انجام گرفت، خاطرنشان کرد: به منظور کنترل ریزش ها و به حداقل رساندن ضایعات گندم در روند برداشت، امسال تمهیدات مختلفی در استان به کار گرفته شد به طوری که در این راستا با ۶ راننده ماهر قرارداد بسته شد تا با همکاری کارشناسان اکیپ های نظارتی از نظر فنی بر عملکرد راننده و کمباین نظارت داشته باشند.

یوسفی پور با اشاره به فعالیت ۴۰ اکیپ کارشناسی طی سال جاری در مزارع گندم استان زنجان بیان داشت: این کارشناسان به همراه رانندگان ماهر به طور مستمر در مزارع حضور پیدا کرده و با انجام معاینه فنی کمباین ها بر روند برداشت نظارت دقیق و مستمر داشتند.

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان همچنین از اضافه شدن ۱۱۰ دستگاه کمباین نو طی سال های اخیر به ناوگان ماشینی استان خبر داد و به کارگیری این تعداد کمباین و نظارت های فنی دقیق و مستمر را از عوامل اصلی کاهش ریزش های حین برداشت در مزارع گندم استان برشمرد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
بخش عمده درآمدهای استان زنجان از محل سرمایه‌گذاری خارجی است
خبر قبلی
برگزاری نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از ۶ تا ۹ آذرماه در زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست