1. اخبار استان
  2. کیفیت بتن پروژه‌های اقدام ملی مسکن کنترل می شود

کد خبر: 27973

کیفیت بتن پروژه‌های اقدام ملی مسکن کنترل می شود

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان گفت: کیفیت بتن همه پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در این استان از سوی آزمایشگاه‌های ذی صلاح کنترل می‌شود.

به گزارش همدلی‌زنجان؛  احسان ذبیحیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به اهمیت نظارت صحیح بر عملیات اجرای پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن و رعایت مقررات ملی ساختمان، برنامه ریزی لازم قبل از شروع پروژه‌ها انجام شده است.

وی تاکید کرد: با همکاری سازمان نظام مهندسی زنجان، شرکت‌های طراح و ناظر با حضور مجرب‌ترین مهندسان استان تشکیل و پروانه اشتغال مهندسی برای آنان صادر شده است.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان گفت:  تصمیم این اداره کل مبنی بر واگذاری نظارت پروژه‌ها فقط  به شرکت‌های حقوقی انجام شده که ارایه خدمات بهتری در زمان اجرا انجام و از طرفی نیز از خدمات آنها بعد از پایان پروژه‌ها استفاده شود.

ذبیحیان ادامه داد: لایه‌های متعدد نظارت، در این پروژه‌ها تعریف شده و با حضور ناظران مقیم در محل اجرای پروژه، همه مراحل انجام کار تحت نظارت ناظران حقوقی انجام می شود.
به گفته وی، کارگزار پروژه‌ها و نیروهای اداره کل راه و شهرسازی استان نیز لایه بعدی نظارت به شمار می روند و سازمان نظام مهندسی ساختمان زنجان نظارت مضاعف بر عملکرد شرکت های حقوقی دارد.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان گفت: استفاده از مصالح استاندارد در پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن و رعایت مقررات ملی ساختمان مورد تاکید این اداره کل بوده و دستگاه نظارت پروژه‌ها موظف به کنترل موارد هستند.

ذبیحیان اظهار داشت: طبق گزارش های رسیده این سختگیری طوری بوده که حتی در موردی مصالحی که دارای گواهینامه استاندارد بوده به دلیل نقص در مشخصات فنی به دستور دستگاه نظارت از کارگاه خارج و اجازه استفاده از آن داده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور کنترل کیفیت بتن تولیدی، با هماهنگی دستگاه نظارت عوامل آزمایشگاه‌های تشخیص صلاحیت در محل حاضر شده و نمونه برداری انجام می‌شود.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه صلاحیت آزمایشگاه‌هایی که در پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان خدمات لازم را ارائه می‌دهند، گفت: در این خصوص آزمایشگاه‌هایی انتخاب شده‌اند که علاوه بر داشتن پروانه اشتغال مهندسی، در زمینه آزمایشگاه، امتیاز لازم را در ارزیابی کمیته بازدید نظارت عالیه آزمایشگاه‌ها اخذ کرده‌اند.

ذبیحیان یادآوری کرد: کمیته بازدید نظارت عالیه متشکل از نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان است که به صورت سرزده و دوره‌ای از همه آزمایشگاه‌ها بازدید کرده و با دقت زیاد و مطابق فرم‌های مربوطه آزمایشگاه‌ها را از لحاظ کیفی ارزیابی می‌کنند.

به گفته وی، این ارزیابی به صورت جامع بوده و علاوه بر بررسی تجهیزات آزمایشگاهی و کالیبره بودن آنها، مطابقت روش انجام آزمایش با استاندارد مربوطه نیز کنترل می‌شود.
رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان گفت: آزمایشگاه‌های منتخب علاوه بر کنترل کیفیت بتن، در زمینه بررسی مصالح واقع در «بچینگ بتن» و ارایه طرح اختلاط در این پروژه‌ها همکاری می‌کنند.

ذبیحیان افزود: با توجه به حجم گسترده عملیات اجرایی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن، همکاری همه سازمان ها و ادارات مرتبط در حوزه نظارت، از جمله اداره استاندارد، فارغ از بروکراسی اداری و با هدف ارتقا کیفیت اجرا ضروری بوده و اداره کل راه و شهرسازی از همکاری آنها استقبال می‌کند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
افتتاح پروژه کنترل سیل و رسوب در حوزه آبخیز گچی‌قشلاق
خبر قبلی
شهرداری زنجان در تبدیل وضعیت ایثارگران وضعیت مطلوبی دارد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست