یکی از اتاق های فکر استان در مسائل توسعه ای باید روابط عمومی باشد

 یکی از اتاق های فکر استان در مسائل توسعه ای باید روابط عمومی باشد

 

 

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان  گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی در طی سالیان دراز، غالباً درونگرا بوده و در آن چندان به روابط عمومی توجهی نشده است. این در حالی است که بایستی روابط عمومی این سازمان، شفاف ترین و به روزترین اطلاعات و آمار را در اختیار عموم مردم قرار دهد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان، شهرام طهماسبی در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان زنجان، اظهار کرد: تجزیه و تحلیل شرایط و موقعیت و آینده سازمان از حوزه روابط عمومی حاصل می شود، بنابر این در روابط عمومی بایستی بیش از گذشته از تفکرات علمی و تخصصی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه یکی از اتاق های فکر استان در مسائلی توسعه ای باید روابط عمومی باشد، تأکید کرد: بایستی مطالعات و پژوهشهای گسترده تر، عمیق تر و دقیق تری در حوزه روابط عمومی انجام گیرد که جهاد دانشگاهی نیز همکاری خود را اعلام کرده است.

طهماسبی یادآور شد: روابط عمومی بایستی همانند پنجره ای باشد که رو به بیرون باز شود اما اکنون متاسفانه این پنجره یک طرفه و غبارگرفته است. مسائل محرمانه ای در سازمان های اجرایی وجود ندارد و همه اطلاعات باید شفاف و دقیق توسط روابط عمومی سازمان ها در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

وی ادامه داد: مدیران باید این درک درست را داشته باشند که اگر اطلاعات سازمان ها در اختیار عموم مردم قرار گیرد و شفاف سازی در مورد آنها اتفاق بیفتد سود و منفعت بسیار بیشتری نسبت به بایگانی این اطلاعات برای آن ها وجود خواهد داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه نگاه ما به مدیریت و روابط عمومی، تخصصی و حرفه ای نیست، تأکید کرد: بعضی از کارشناسان حوزه روابط عمومی آموزش کافی و تخصصی ندیده اند و این نگاه غیرحرفه ای به ذینفعان و سیستم ما آسیب می زند. بنابر این افراد نیمه حرفه ای و غیرحرفه ای حوزه روابط عمومی باید دوره های آموزشی تخصصی را بگذرانند.

وی با بیان اینکه ما بایستی تفکر نامحرم بودن ذینفعانمان را با تفکر راهبردی عوض کنیم، تصریح کرد: در واقع اتاق تفکرات ما باید شیشه ای باشد و همه اطلاعات به طور شفاف در اختار ذینفعان قرار گیرد. ما باید شناخت درستی از ذینفعان خود و خواسته های آنها داشته باشیم تا بتوانیم خدمات مناسبی را به آنها ارائه دهیم.

طهماسبی در پایان صحبت های خود با بیان اینکه مقدمه هر حرکتی در جامعه ما، آموزش است، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های علمی اساتید و آموزش های تخصصی در راه هموار کردن مسیر توسعه استان استفاده نمود و این توسعه باید از روابط عمومی آغاز شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
جمع آوری ۵۵ انشعاب غیرمجاز در سطح روستاهای استان زنجان
خبر قبلی
ثبت ۱۳۹ اثر در سامانه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست