همزمان با سالروز فتح خرمشهر:

 ۱۳۴ واحد مسکونی در بافت های فرسوده ۲ زنجان افتتاح خواهد شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، از افتتاح ۱۳۴ واحد مسکونی در بافت های فرسوده در شهرستانهای زنجان و ابهر همزمان با سالروز حماسه فتح خرمشهر به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش همدلی‌زنجان،  اصغر اسماعیلی با بیان اینکه همزمان با سالروز فتح خرمشهر ۵ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده سراسر کشور با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح خواهد شد، گفت: در راستای اجرای برنامه نهضت ملی مسکن تعداد یک هزار و ۲۴ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده استان در حال نوسازی است که تعداد ۱۳۴ واحد مسکونی به بهره برداری می‌رسد و این تعداد واحد مسکونی در قالب ۲۰ پروژه اجرا گردیده است.

وی درصد سهم تعداد واحد مسکونی نوسازی شده را دو درصد اعلام کرد و بیان داشت: تعداد پروژه های در دست ساخت در محلات بافت فرسوده تعداد ۲۶۸ پروژه می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،سهمیه استان زنجان از محل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را سه هزار و ۱۴۴ واحد مسکونی عنوان کرد و گفت: بافت‌های فرسوده از ظرفیت‌های بالایی برای نوسازی و تولید مسکن برخوردار هستند.

اسماعیلی تاکید کرد: برنامه‌های حوزه بازآفرینی شهری طی سال جاری در چهار محور شامل« نوسازی مسکن، تکمیل خدمات روبنایی و زیر بنایی در محلات هدف بازآفرینی شهری، بهسازی معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی ساکنان» پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد یک خیزش عمومی در نوسازی بافت‌های فرسوده باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و بسیج محلات استفاده شود، ابراز داشت: حلقه‌های میانی می‌توانند در نوسازی بافت‌های فرسوده پیش برنده باشند و خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی نگاه حمایتی به این موضوع دارند و شهرداری را شریک راهبردی در جریان نوسازی می‌دانند.

گفتنی است بهره برداری از ۵ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده سراسر کشور با حضور مهرداد بذر پاش وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدیو کنفرانسی روز پنجشنبه ۴ خردادماه برگزار خواهد شد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
۲ طرح آبرسانی روستایی در شهرستان سلطانیه افتتاح شد
خبر قبلی
جناب حجت الاسلام حاج آقای خاتمی
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست