1. اخبار استان
  2. ۴۵۰۰ هکتار از وسعت شهر زنجان ظرفیت مسکونی دارد

کد خبر: 28477

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:

۴۵۰۰ هکتار از وسعت شهر زنجان ظرفیت مسکونی دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: در طرح تفصیلی، وسعت شهر زنجان ۶۵۰۰ هکتار مشخص شده است که ۲۰۰۰ هکتار از این محدوده به کاربری‌هایی مثل سایت کارگاهی، پارک‌های جنگلی و باغات جنوب زنجان اختصاص دارد و ۴۵۰۰ هکتار آن ظرفیت مسکونی شدن دارد.

 

به‌ گزارش همدلی‌زنجان؛ مسعود بیات منش در جلسه شورای برنامه ریزی استان در محل استانداری زنجان گفت: درطرح نهضت ملی مسکن، سالانه باید فراخوان اعلام شود تا متقاضیان دریافت مسکن ثبت‌نام کنند. هر سال شماری به متقاضیان مسکن زنجان افزوده می‌شود که باید تمهیدات لازم برای پاسخ به این تقاضا اندیشیده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هکتار از هیدج در شهرستان خرمدره و شمال این شهر نیز در شهرستان ابهر قرار دارد،تاکید کرد: این موضوع در طرح جدید اصلاح شده و همه شهر هیدج در شهرستان ابهر جانمایی شده است.

بیات منش، از تصویب الحاق ۳.۳ هکتار به محدوده شهر ابهر برای اجرای پروژه‌های  مسکن خبر داد و گفت: میانگین تراکم شهرهای کشور بین ۵۵ تا ۶۰ نفر به ازای هر هکتار است و با احتساب این شاخص، اگر جمعیت زنجان را ۵۰۰ هزار نفر در نظر بگیریم باید ۸۵۰۰ هکتار وسعت شهر داشته باشیم.

بیات منش با بیان اینکه در طرح تفصیلی، وسعت شهر زنجان ۶۵۰۰ هکتار مشخص شده است،بیان داشت: ۲۰۰۰ هکتار از این محدوده به کاربری‌هایی مثل سایت کارگاهی، پارک‌های جنگلی و باغات جنوب زنجان اختصاص دارد و ۴۵۰۰ هکتار آن ظرفیت مسکونی شدن دارد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
نشان ملی توفیق در زنجان رونمایی شد
خبر قبلی
اعزام هیئت تجاری زنجان به نمایشگاه جیتکس دبی
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست