۲ خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین نا تمام ماند! / زور فتح اله حقیقی به تکمیل پروژه نرسید

وعده‌های خیالی حقیقی روی کاغذ ماند

در دولت حسن روحانی، مهم ترین پروژه ریلی که مربوط به استان زنجان می شد، ۲ خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین بود که در راستای انصاب پایتخت به شمالغرب کشور طرح ریزی شده بود. با گذشت هشت سال و اتمام دو دولت حسن روحانی و سه استاندار منتخب این دولت در استان زنجان، آخرین وضعیت این پروژه مشخص نیست و عملیات اجرایی آن به اتمام نرسیده است.

به گزارش همدلی زنجان؛ عملیات اجرایی این پروژه در دولت نخست حسن روحانی و استانداری جمشید انصاری آغاز شد. در زمان فتح اله حقیقی، استاندار فعلی زمان های مختلفی برای افتتاح این پروژه عنوان شد و تمامی آن ها در حد حرف باقی ماند!

درروزهای پایانی دولت، فتح اله حقیقی استاندار زنجان حاضر به پاسخگویی به عملکرد خود در جمع خبرنگاران نیست. از آخرین نشست وی ماه ها می گذرد و موضع وی در خصوص کم و کیف عملیات اجرایی پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان برای مردم زنجان مشخص نیست.

محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین خبرداد و گفت: اختصاص این میزان اعتبار امروز پس از بازدید از این خط ریلی توافق شد.  این پروژه خط ریلی دوم مسیر است که می‌تواند قزوین را به زنجان مرتبط کند.

وی یادآورشد: با اجرای این پروژه ظرفیت حمل بار در مسیر کریدور شرق به غرب کشور بیش از هفت میلیون تن افزایش خواهد یافت.  این خط ریلی همچنین یک و نیم ساعت زمان سفر در مسیر ریلی زنجان – قزوین را تقلیل خواهد داد.  پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین حداکثر تا اسفند ماه سال جاری افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.

۲خطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین، یکی از پروژه‌های مهم و اولویت‌دار استان زنجان بوده که عملیات اجرایی آن از سال ۸۳ آغاز و کارگاه آن پس از مدتی وقفه، فعال و پیشتر ۸۰ میلیارد تومان نیز از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور برای اتمام این پروژه، کارسازی شده است.

تا کنون اظهارات رسمی زیادی در خصوص افتتاح این پروژه از طرف مدیران دولتی عنوان شده است. یکی از آن ها نیز مربوط به معاون عمرانی استاندار است که در اظهاراتی گفت:

پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان_ قزوین تا خرداد ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود . معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان- قزوین تا پایان خرداد ماه سال بعد به بهره‌برداری خواهد رسید. سه شرکت در حوزه استان زنجان مشغول به کار هستند و کار‌های هر سه شرکت به صورت مستمر رصد می‌شود.

وی با تأکید براینکه یکی از پروژه‌ها کمی از زمانبندی تعیین شده عقب است، ادامه داد: تمهیدات لازم برای جبران عقب ماندگی شرکت مورد نظر در دست اقدام است.

با تمام وعده و عیدهایی که مسئولان استانی در خصوص اتمام این پروژه داده اند با رسیدن به روزهای پایانی دولت حسن روحانی و استانداران منتخبش این پروژه به اتمام نرسید و ظاهرا تکمیل آن به زمان استاندار منتخب دولت سید ابراهیم رئیسی موکل می شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
ضریب نفوذ گاز در استان زنجان به ۹۸.۳ درصد می‌رسد
خبر قبلی
آب زلالی که در زنجان به فاضلاب می رود! + فیلم
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

استاندار بی عرضه زنجان

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست