1. اجتماعی
  2. ۲ هزار تماس با شماره ۱۲۳ بهزیستی زنجان

کد خبر: 11672

۲ هزار تماس با شماره ۱۲۳ بهزیستی زنجان

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه خط ۱۲۳ مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی پل ارتباطی افراد آسیب دیده و در معرض آسیب با بهزیستی است، گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ هزار نفر با این شماره تماس گرفتند که نزدیک به ۶۰۰ مورد به مرکز مداخله در بحران ارجاع داده شده است.

به گزارش “همدلی‌‌زنجان”؛ محمد محمدی‌قیداری  با اشاره به ارجاع ۱۲۹ زوج تماس گیرنده با خط ۱۲۳ به مرکز مداخله در کاهش طلاق بهزیستی گفت: این نهاد حمایتی  تخصصی از طریق خط تلفن اورژانس اجتماعی ۱۲۳، خودروهای خدمات سیار ، مراکز مداخله در بحران و پایگاههای خدمات اجتماعی آماده ارائه خدمات اجتماعی به خانواده ها و افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی است.

وی اظهار نمود: شماره تلفن ۱۲۳ در ابتدا با انجام مداخلات برای موارد کودک آزاری آغاز به کار نموده ولی در حال حاضر با توجه به امکانات و تجهیزات فراهم شده این فعالیت شامل گروه های هدف متعدد بهزیستی  چون موارد همسرازاری ،خودکشی  و…می شود.

این مقام مسئول در دسترس قرار دادن خدمات تخصصی به تمامی افراد جامعه ، مداخله تخصصی موثر به منظور کاهش جرائم و جلوگیری از تشدید بحران و آسیب های اجتماعی و کاهش صدمات بر اقشار در معرض آسیب ، مداخلات تخصصی به اقشار آسیب پذیر جهت دستیابی به حقوق و توانمند سازی آنان و ارائه راهنمایی های لازم در خصوص فعالیت های بهزیستی را از اهداف اصلی و اساسی مرکز اورژانس اجتماعی برشمرد.

محمدی خاطر نشان کرد: ارتقاء سطح دانش، آگاهی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی، ارتقاء توانمندی‌های افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی از اهداف مهم و اساسی خدمات بهزیستی است که ارجاع نزدیک به ۷۰۰ تماس تلفنی به مشاوره ۱۴۸۰ بهزیستی جهت راه گشایی و ارتقا سطح آگاهی موید این مهم است

محمدی از ارائه خدمات روان شناختی و مددکاری در مراکز مداخله در بحرانهای اجتماعی و پایگاه های خدمات اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: گروه‌های هدف برنامه اورژانس عبارتند از کودکان آزار دیده، همسران آزاردیده، زنان آسیب دیده اجتماعی، دختران فراری یا در معرض آسیب، سالمندان آزار دیده، معلولان آزار دیده، خودکشی، کودکان کار و خیابانی، مبتلایان به اختلال هویت جنسی و…. هستند.

وی گفت: خودروهای خدمات سیار و خط تلفن ۱۲۳بهزیستی استان زنجان همه روزه و بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت تماس های عموم و مداخله در بحران است.

وی با اشاره به شناسایی آسیب های اجتماعی شایع و در حال شیوع توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی اذعان داشت:مداخلات بهزیستی می تواند در توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی سالم نقش مهمی را ایفا کرده و بسیاری از خشونت های خانگی و آسیب های اجتماعی با مداخله تیم کارشناسی خط ۱۲۳ و خدمات سیار مرتفع می گردد.

وی با بیان اینکه برنامه اورژانس اجتماعی تلفیقی از مداخله در بحران، فردی، خانوادگی و اجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی ۱۲۳، خودروهای خدمات سیار اورژانس خدمات اجتماعی و پایگاه خدمات  اجتماعی است افزود: در حال حاضر۵خودروی خدمات سیار در شهرستانهای زنجان،ابهر،خرمدره ، خدابنده و طارم آماده ارائه خدمات و مداخله در بحران و کمک به افراد آسیب دیده اجتماعی است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
بیست و دومین اهدا عضو در استان زنجان انجام شد
خبر قبلی
۳ فوتی ناشی گازگرفتگی در زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست