1. اخبار استان
  2. ۲ کارخانه ساخت محلول یخ زدا در شهر زنجان افتتاح شد

کد خبر: 29028

۲ کارخانه ساخت محلول یخ زدا در شهر زنجان افتتاح شد

ظهر امروز با حضور خبرنگاران دو کارخانه ساخت محلول یخ زدا توسط شهرداری زنجان افتتاح شد.

یه گزارش همدلی‌زنجان؛ شهردار زنجان در نسبت خبری با اشاره به اینکه ساخت این دو کارخانه دارای دستورالعمل اجرایی توسط وزارت کشور بوده که آن را اجرایی کردیم، اظهار کرد:  ظرفیت تولید این دو کارخانه ۲۰ هزار لیتر در ساعت است. در فصل سرد این دو کارخانه فعال خواهند بود و استفاده از این محلول برای کاهش استفاده از نمک در زمان بارش برف است که از تخریب آسفالت معابر جلوگیری شود. ۲۵ دستگاه تانکر برای پخش محلول یخ‌زدا استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار کیلومتر امسال برف برداری در سطح شهر با اولویت انجام خواهد شد، افزود: امسال تعدادی ماشین آلات خریداری شده که آخرین بار سال ۸۵ خریداری شده بودند. شهرداری ۵ دستگاه نمک پاش مکانیزه داشت که با خرید ۷ دستگاه دیگر، ۱۲ دستگاه نمک پاش آماده عملیات زمستانه خواهند بود. هفت دستگاه مینی لودر در شهرداری وجود داشت و ۶ دستگاه جدید نیز خریداری شده است.

 

شهردار زنجان با یادآوری اینکه یک ساعت قبل از شروع بارش، محلول پاشی معابر آغاز خواهد شد تا هم میزان مصرف نمک را به حداقل برسانیم و هم از چسبیدگی لایه برفی به خیابان‌ها جلوگیری نماییم، گفت: عملیات برف روبی در حین و بعد از بارش نیز انجام خواهد شد.  امسال ۳۳ میلیارد تومان هزینه برف روبی عملیات زمستانه بوده و بیش از ۱۲ هزار تن نمک و ماسه در انبار ها دپو شده است.

وی با بیان اینکه ۵ میلیارد تومان برای تعمیر و نوسازی ماشین آلات موجود به کار گرفته شده است، اظهارکرد: ۲۰ میلیارد تومان برای خرید ماشین آلات جدید استفاده شده و ۸ میلیارد تومان برای هزینه کرد ماشین الات استیجاری به کار گرفته خواهد شد. .

فیروزفر با اشاره به خرید لباس عملیات زمستانه نیز گفت: در نقاط حساس شهر که ۹۲ نقطه شناسایی شده مثل زیر پل ها، تقاطع ها، سر بالایی ها، سر پایینی ها، افراد مستقر قرار دارند که با استفاده از کیسه های شن و نمک دپو شده در مخازن در این نقاط اقدام به بهساری در زمان بارش برف خواهند داشت.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
مکالمه رایگان مشتریان در دستورالعمل جدید صورت حساب ماهانه تلفن ثابت
خبر قبلی
پرسنل سازمان همیاری شهرداریهای زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست