یادداشتی از استاندار زنجان به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار ؛

روز خبرنگار روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت است

 

 

اسداله درویش امیری در یادداشت خود به مناسبت روز خبرنگار، این روز را فرصتی برای بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت دانست و گفت: امروز از جامعه خبرنگاری انتظار می رود شفافیت، روشنگری، مردم گرایی، حقیقت جویی و حق طلبی، دفاع از حقوق ملت در سایه ایمان، انصاف و اخلاق محوری و عدالت نگری را سرلوحه خود قرار دهند.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ در متن این یادداشت آمده است؛

“ن و القلم و ما یسطرون”
۱۷ مرداد ماه، روز خبرنگار را گرامی می‌دارم.
۲۰ سال پیش در چنین روزی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه ۸ دیپلمات ایرانی در محل کنسولگری ایران در شهر مزارشریف افغانستان توسط عناصر افراطی طالبان به شهادت رسیدند.
به همین مناسبت ۱۷ مرداد به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد تا بهانه ای باشد برای گرامی‌داشت ایثارگری‌ها و فداکاری‌های خبرنگارانی که این مسئولیت خطیر اجتماعی را بر عهده دارند.
امروز بی تردید خبرنگاران و فعالین رسانه ای در جامعه در حال توسعه و توسعه یافته به عنوان حلقه واسط میان افکار عمومی و حاکمیت، نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.
در دنیای پرهیاهوی رسانه ای و خبری و در حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و در شکل‌گیری کانون‌های فساد، تبعیض و رانت خواری، بی‌اخلاقی‌های سهمگین و بداخلاقی‌های انتقام جویانه خبرنگاران می توانند با صداقت و شفافیت با چشمان تیزبین، قلم متعهدانه و ضمیری صادقانه بر فضاهای مبهم و تاریک، نور آگاهی بتابانند و بر پلیدی ها بتازند و موجب سلامت و شفافیت در عرصه های مختلف جامعه گردند و تامین منافع عمومی را سرلوحه فعالیت های خویش قرار دهند.
روز خبرنگار روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت است.
خبرنگاران، امین جامعه و ملت و ناظر بر قدرت هستند. آنچه که امروز از جامعه خبرنگاری انتظار می رود شفافیت، روشنگری، مردم گرایی، حقیقت جویی و حق طلبی، دفاع از حقوق ملت در سایه ایمان، انصاف و اخلاق محوری و عدالت نگری است.
در این روزها انتظار می رود نظام، دولت و تمامی مدیران و مسئولان حضور پررنگ و دائمی خبرنگاران را فرصت مناسبی تلقی کرده و در جهت کاهش دغدغه‌های شغلی آنان حداکثر مساعدت و همدلی را به عمل آورده و موانع فعالیت حرفه ای و آزاد را از پیش پای آنان بردارند.
در پایان یاد شهدای عزیز جامعه رسانه‌ای به ویژه شهید محمود صارمی را گرامی داشته و بر ارواح طیبه آنان درود می فرستم.

اسداله درویش امیری
استاندار زنجان

 

Print Friendly, PDF & Email