1. اقتصادی
  2.  آیا کشور های غربی سرمایه گذاری ها در چین را جمع خواهند کرد؟

کد خبر: 15035

 آیا کشور های غربی سرمایه گذاری ها در چین را جمع خواهند کرد؟

اقتصاد آمریکا حدود بیست و دو میلیون شغل را در این چند ماه از دست داده است، یعنی معادل تمام مشاغلی که از سال ۲۰۰۹ ایجاد شده است را ویروس کرونا در چند ماه منتفی کرد.

این می تواند مورد توجه طرفداران تئوری توطئه قرار گیرد که می گویند ویروس را آمریکا تولید کرده است. تصور می کنند آمریکا چاقو سازی است که شکم خودش را پاره می کند!! تاکنون چند تا از ویروس های کشنده ماخذ چینی یا شرق آسیا داشته اند مثل آنفولونزای آسیایی، سارس ، آنفولانزای پرندگاه …و اکنون خانواده ویروس های کرونا.

عمدتاً هم از بازار مواد غذایی عجق وجق چین، موسوم به بازار های مرطوب، شروع می شوند مثل این کرونا که از خفاش به انسان سرایت کرده. اعتراض زیادی از جوامع بین المللی شده و‌در عکس العمل با آن چین در دوشهر بازار فروش گوشت سگ و گربه را تعطیل کرده است. بعید است چینی ها دست از این رژیم غذایی بر دارند. اما این تجریه برای دنیا هم درسی شد.

اگر درسی از این واقعه گرفته شود این خواهد بود که کشور های غربی بسیاری سرمایه گذاری ها در چین را جمع خواهند کرد و مبادلات با این کشور را کاهش خواهند داد.

در مراکز سیاسی غربی زمزمه در مورد خطر قدرت گرفتن چین مطرح بوده است اما این واقعه نشان می دهد که چین به بیش از یک حالت می تواند خطر ناک باشد. گفته می شود وزن کل ویروس های کرونا که جهان را به این روز انداخته از چند گرم تجاوز نمی کند. هیچ کشنده ای، از جمله بمب هسته ای، به ازا وزن خود نتوانسته این مقدار زیان اقتصادی و جانی ایجاد کند.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تشدید نظارت ها بر اصناف زنجان
خبر قبلی
 پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از وضعیت اقتصادی ایران
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست