اخذ مجوز تملک زمین های شهرک صنعتی زنجان ۴ از طریق لایحه قانونی تملک

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از حل مشکل تملک زمین‌های باقی مانده شهرک صنعتی زنجان ۴ (دره لیک) و شهرک صنعتی صائین قلعه خبر داد.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان، ایرج احمدی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، مجوز تملک بخشی از زمین های باقی مانده شهرک صنعتی زنجان ۴ و همچنین زمین شهرک صنعتی صائین قلعه از طریق قانون لایحه تملک توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت صادر گردید.
وی با اشاره به اینکه عملیات احداث شهرک صنعتی صائین قلعه از سال ۸۵ آغاز شده؛ تصریح کرد: متاسفانه در همان ابتدا به علت آنکه بخشی از زمین های این شهرک توسط مالکین زمین ها به بهانه های مختلف به شهرک واگذار نگردید و با توجه به اینکه این زمین ها به طور لکه ای در کل شهرک پراکنده بودند؛ بنابراین عملیات اجرایی این شهرک صنعتی با مشکل مواجه گردید.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان ادامه داد: در برهه های مختلف زمانی جلسات متعددی با معارضین این شهرک برگزار شد که متاسفانه هیچ کدام به نتیجه نرسید و در پایان به ناچار از طریق قانون لایحه تملک وارد عمل شدیم.
وی همچنین ضمن اشاره به اینکه میزان ۳۰۷ هکتار از زمین های شهرک صنعتی زنجان ۴ (دره‌لیک) تملک گردیده و بخش اندکی از زمین های داخل در محدوده شهرک که صاحبان آنها حاضر به واگذاری زمین خود به شهرک نبودند و جلسات برگزار شده با ایشان نیز به توافق منجر نگردید در نهایت برای رفع مشکل تملک و حفظ یکپارچگی زمین های این شهرک نیز مجوز تملک از طریق قانون لایحه تملک اخذ گردیده است که به زودی کارهای قضایی و اداری آن انجام می‌پذیرد.
لایحه قانونی تملک، در مواردی است که اشخاصی حاضر به توافق و واگذاری زمین های خود در جهت اجرای طرح‌های ملی نمی باشند؛ قیمت تعیین شده این گونه زمین‌ها از طریق کارشناسان رسمی دادگستری اعلام و مبلغ آن به حساب دادگستری واریز می گردد و دادستان نیز نسبت به انتقال سند زمین مورد نظر اقدام می کند.
گفتنی است استان زنجان دارای ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب می باشد که هم اکنون ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی آن در حال واگذاری و ۳ شهرک و ناحیه نیز در مراحل آماده سازی می‌باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
رفع کمبودها در بخش های مختلف قضایی زنجان در دستور کار قرار دارد
خبر قبلی
نیروی انسانی توانمند، ظرفیت توسعه‌ای استان زنجان است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست