1. اخبار استان
  2. استان زنجان ۶ طرح ملی در حوزه راه دارد

کد خبر: 7387

استان زنجان ۶ طرح ملی در حوزه راه دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان دارای ۶ طرح ملی در حوزه راه است، گفت: از این میزان سه طرح در بخش بزرگراهی بوده و تنها ضعف استان زنجان نیز در این بخش است که باید اقدامات بیشتری برای افزایش شاخص های آن صورت گیرد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ مسعود بیات منش در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت ۲۸ آذر هفته حمل و نقل با بیان اینکه ۱۶ هزار کیلومتر در کشور بزرگراه داریم، اظهار کرد استان زنجان باید ۳۲۰ کیلومتر بزرگراه داشته باشد که در شرایط فعلی این میزان ۱۱۳ کیلومتر است.  با ایجاد این سه طرح ملی در بخش بزرگراهی به شاخص مورد نیاز استان خواهیم رسید.

وی با اشاره به جمع قراردادهای حوزه راه استان زنجان، افزود: کل قراردادهای استان در ۶ طرح ملی و توسعه راه های روستایی ۷۵۰ میلیارد تومان است که در حال حاضر با پیمانکاران راه سازی قرارداد داریم. پولی که در اختیار استان برای این طرح بوده تنها ۵۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه یکی از مهم ترین مباحثی که در استان مورد تاکید بوده جذب منابع ملی است، یادآور شد: البته منابع ملی هم محدود است. دنبال راهکارهای تامین منابع مالی مختلف هستیم که در این راستا قدم های برداشته شده و برای دو طرح بزرگراهی استان مواقت اصولی جهت ایجاد فاینانس داخلی گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه دو راه اصلی استان نیز با مشارکت بخش خصوصی ساخته می شود که پیگیری آن در دست اقدام است، اظهار کرد: اقدامات اولیه در این راستا انجام شده و دنبال این هستیم که توافق نهایی را انجام دهیم. دو پروژه راه استان را نیز به سمت ماده ۱۹ بردیم که بهص روت خرید خدمت است.

بیات منش با تاکید بر اینکه در حوزه راه های روستایی جزو اولین استان های کشور هستیم که تکلیف برنامه پنجم بالای ۵۰ خانوار را به صورت کامل محقق کردیم، خطرنشان کرد: تکلیف برنامه ششم بالای ۲۰ خانوار است و ۳۵۵ کیلومتر راه روستای بالای ۲۰ خانوار داریم. از این میزان ۲۷۰ کیلومتر طی ۴ قرارداد عمده به پیمانکاران سپرده شده است. زنجان می تواند در سه سال پروژه های تعریفی را به اتمام برساند.

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
عملیات گسترده شیرگذاری در منطقه اسلام آباد شهر زنجان انجام شد
خبر قبلی
۳۳ تفاهم‌‌نامه در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان منعقد شده است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست