اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی به ۵۰۰ مددجوی بهزیستی زنجان

با توجه به اینکه برخی افراد دارای معلولیت، امکان انطباق با شرایط اشتغال در بازار آزاد را ندارند؛ ثبت کارگاه‌های حرفه آموزی و اشتغال‌زایی برای افراد دارای معلولیت‌های خفیف تا متوسط امکان اشتغال پایدار این افراد را قوی‌تر می‌کند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی به مبلغ بیش از ۸۵۰ هزار میلیارد ریال به ۵۱۶ مددجوی تحت پوشش بهزیستی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ محمد محمدی با اشاره به این که  این مبلغ در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت شد، افزود : توسعه کارآفرینی و کسب و کارهای خُرد و کوچک، گام موثری در توانمندسازی مددجویان تحت پوشش سازمان بوده واین تسهیلات  در بخش های کشاورزی، دامداری، خدمات و مشاغل خانگی اعطا می گردد .

وی گفت : با توجه به اینکه برخی افراد دارای معلولیت، امکان انطباق با شرایط اشتغال در بازار آزاد را ندارند؛ ثبت کارگاه‌های حرفه آموزی و اشتغال‌زایی برای افراد دارای معلولیت‌های خفیف تا متوسط امکان اشتغال پایدار این افراد را قوی‌تر می‌کند که تخصیص یارانه به این کارگاه‌ها و تقبل بخشی از حق بیمه کارفرمایی؛ از دیگر خدمات بهزیستی در حوزه اشتغال مددجویان است.

این مقام مسئول افزود : در راستای فعالیت های آموزشی و توانبخشی ، حرفه آموزی و آماده سازی شغلی و کارگاه های حمایتی تولیدی جهت استعدادیابی و توانمند سازی افراد دارای معلولیت، در حال حاضر ۱۴ مرکز روزانه برای افراد دارای معلولیت ذهنی ، اعصاب و روان ، جسمی و حرکتی و سالمندان فعال بوده که در زمینه های آموزشی شغلی ، مانند کامپیوتر صنایع دستی و هم خدمات توانپزشکی مانند فیزیوتراپی و کاردرمانی فعالیت می نمایند، که بیش از ۵۰۰ نفر از خدمات این مراکز بهره مند شده است.

محمدی ک هزار و ۳۸۹ نفر عنوان نمود و تاکید کرد : سازمان بهزیستی توجه ویژه‌ای را به توانمندسازی گروه‌های تحت پوشش خود دارد، و زنان سرپرست خانوار، معلولان، معتادان بهبود‌یافته ، افراد آسیب دیده اجتماعی از افرادی هستند که از خدمات سازمان در حوزه اشتغال استفاده می نمایند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آثار شرایط جدید اقتصاد بر کسب و کار
خبر قبلی
مردم از سلامت دودکش و اتصالات بخاری اطمینان حاصل کنند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست