انضباط مالی، رویکرد محوری برای لایحه بودجه ۹۷ شهرداری زنجان باشد

 

انضباط مالی، رویکرد‌محوری برای لایحه بودجه ۹۷ شهرداری زنجان باشد

ضرورت توجه به افزایش درآمدهای پایدار از طریق حرکت برنامه محور

 

 

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به تدوین لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۷ شهرداری زنجان، گفت: یکی از محوری‌تری موضوعات مورد تاکید کمیسیون بودجه و امور حقوقی و همچنین شورای پنجم تاکید بر انضباط مالی در بخش‌های مختلف بودجه سال آتی شهرداری زنجان است.

سید‌رحمان احمدی در گفت‌و‌گو با همدلی‌زنجان به رویکرد کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورا درخصوص بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری زنجان اشاره و اظهار کرد: بودجه به عنوان یک سند مالی یک‌ساله بوده که ضروری است با برنامه‌ریزی‌های مدون و دقیق و از طریق مهندسی ارزش، انضباط مالی در اجرای پروژه‌های شهری از جمله عمرانی، خدماتی و نگه داشت شهر به سمت کاهش هزینه‌های غیرضرور پیش رفته و با استفاده از این دو اهرم و مدیریت صحیح، بودجه پایدارتری را از حیث منابع و مصارف در سال ۹۷ داشته باشیم.
وی برنامه‌ریزی و برنامه‌پذیری را یکی از رویکردهای مهم در توسعه پایداری شهری برشمرد و افزود: متاسفانه گاها این برنامه به صورت جزیره‌ای عمل شده و موجب موازی کاری و هدررفت انرژی و سرمایه‌های شهر می‌شود که باید با تکلیه به روش‌ها و رویکردهای نوین حوزه برنامه‌ریزی بهره‌وری برای استفاده درست از منابع را افزایش داد.

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر زنجان استفاده صحیح از منابع برای ایجاد بهره‌وری را نیازمند توجه به برخی شاخص‌های مهم دانست و تاکید کرد: ضروری است در این راستا با تکیه به اعتماد مردم به عنوان سرمایه‌های شهر، انجام طرح‌های مختلف مشارکتی، توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر و افزایش درآمدهای پایدار از طریق حرکت برنامه محور، جذب سرمایه‌گذار، فروش اوراق مشارکت و…. اقدام شود.

وی با بیان اینکه افزایش درآمدهای پایدار راهکار رسیدن به چشم انداز توسعه شهری است، اظهار کرد: برای کاهش آسیب‌پذیری بخش درآمدی بودجه و تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده باید به سمت افزایش سهم درآمدهای پایدار در منابع درآمدی شهرداری زنجان حرکت کرد و این موضوع مورد تاکید کمیسیون تخصصی و اعضای شورای اسلامی شهر زنجان قرار دارد.

احمدی ضمن تاکید بر اهمیت بهره‌وری در حوزه‌های هزینه‌ای شهرداری زنجان، تاکید کرد: این کمیسیون اجرای سیاست بهره‌وری و مدیریتی درخصوص صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کاهش و حذف هزینه‌های غیر ضرور و حرکت به سمت استانداردسازی نحوه ارائه خدمات را مورد تاکید قرار داده که جزء وظایف ذاتی شهرداری زنجان است.

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه خواستار تعریف پروژه‌های شاخص برای شهر زنجان توسط شهرداری زنجان شده‌ایم، افزود: اولویت هایی برای تعریف برخی پروژه های شاخص برای شهر زنجان و گنجاندن آن در لایحه بودجه هستیم که برای ساخت یک تقاطع ردیف بودجه ای برای سال آتی تعریف شده که اولویت شورای پنجم احداث تقاطع غیرهمسطح گلشهر زنجان است.

وی با بیان اینکه شهرداری زنجان علاوه بر فعالیت های عمرانی روزمره باید پروژه های مهم مورد نیاز مردم شهر را در دستور کار قرار دهد، افزود: برخی از اولویت‌ها و نیازهای مردم احصاء شده که تحقق آن نیازمند تامین منابع مالی لازم بوده و تنها روش برای عملیاتی کردن پروژه‌های مهم با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است. همچنین با پروژه‌هایی که دارای توجیه فنی-اقتصادی لازم نباشند برای احداث موافقت نخواهد شد.

احمدی با تاکید بر اینکه برخی پروژه‌های مهم شهر زنجان باید در سال آتی با جدیت دنبال شود، افزود: یکی از پروژه‌های مهم مورد تاکید شورای پنجم فازبندی احداث کمربندی شمالی شهر زنجان است که در سال آتی پیگیری می شود و در کنار این پروژه مهم ادامه عملیات بازگشایی محورهای داخل پادگان، زینبیه غربی، تکمیل پارک بانوان غرب زنجان و احداث پیاده راه از جمله پروژه های مهم مورد تاکید هستند.

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه متناسب با تحقق درآمدهای شهرداری طراحی و مطالعه یک تقاطع غیرهمسطح نیز در دستور کار خواهد بود، تاکید کرد:  از جمله اولویت‌های تعریفی برای انجام مطالعه تقاطع مقدم، میدان جهاد و  میدان مدرس- ارتش به صورت پیوسته بوده که البته اگر کمربندی شمالی در دستور کار قرار گیرد اولویت ساخت تقاطع در بلوار ۲۲ بهمن نخواهد بود، چرا که بخش مهمی از ترافیک در این محور به کمربندی شمالی منتقل می شود.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آغاز تهیه طرح ویژه مرمت و احیای عمارت تاریخی خدیوی
خبر قبلی
حضرت زینب(س) الگوی زنان برای حضور در صحنه جامعه است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست