1. اجتماعی
  2. اوقاف برای ساماندهی امامزاده سید ابراهیم پول ندارد؟

کد خبر: 34096

اوقاف برای ساماندهی امامزاده سید ابراهیم پول ندارد؟

دیروز در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان اعضای شورا به لایحه ای رای دادند که در آن از دو ردیف بودجه شهرداری زنجان مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای تامین بخشی از مصالح مورد نیاز محوطه امامزاده سید ابراهیم اختصاص داده می شود.

به گزارش همدلی‌زنجان؛  این لایحه و رای اعضا چند نکته قابل تامل دارد. نخست اینکه امامزاده سید ابراهیم به عنوان یک قطب فرهنگی در شهر زنجان یا طرح و نقشه راهبردی-کارکردی ندارد و یا اگر دارد در عمل رها شده است.

موضوع دوم اینکه یک مکان فرهنگی-مذهبی امروز در ضلع جنوبیش با اجاره مغاره و واحدهای تجاری عملا کارکرد تجاری و پولی هم پیدا کرده است. تخریب یک مدرسه قدیمی برای توسعه امامزاده امروز در حد تامین پارکینگ مراجعه کنندگان بکارگیری شده است. محوطه امامزاده فضای مناسبی برای حضور مردم ندارد و اصولا مبلمان شهری در آن بی معنا است!

عدد ۳۵۰ میلیون تومان امروز برای هر کار عمرانی و ساماندهی عدد ناچیزی است! و سوال مهم اینکه درآمدهای اوقاف و بودجه آن از همان محل امامزاده اگر بخشی سالانه به توسعه آن هزینه می شد امروز این وضعیت را نداشت! وقتی متولیان برای توسعه قطب فرهنگی شهر زنجان برنامه ندارند باید مردم شهر از بودجه عمومی از طریق شهرداری اقدام به تامین مالی برای آن بکنند!

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
«قطعه ۳» پروژه زنجان- دندی- تخت سلیمان ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
خبر قبلی
پرداخت اجاره مسکن به ۷۹۷۶ خانوار مددجو
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست