1. اخبار استان
  2. بابت حفاری‌های زیاد در شهر زنجان از مردم عذرخواهی می کنیم

کد خبر: 15883

بابت حفاری‌های زیاد در شهر زنجان از مردم عذرخواهی می کنیم

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به وضعیت حفاری معابر شهر زنجان و بروز مشکلات ترددی برای شهروندان ضمن عذرخواهی از شرایط فعلی، گفت: این حجم حفاری به دلیل توسعه شبکه فاضلاب شهر زنجان بوده و حفاری مربوط به فاضلاب حجم تخریب بالایی دارد.

سید مرتضی موسوی در گفت‌و‌گو با همدلی‌زنجان؛ با بیان اینکه تا تخریبی نباشد آبادانیمحقق نمی شود، اظهار کرد: فاضلاب حجم تخریب بالایی نسبت به سایر تاسیس دارد و از نظر اجرایی نیز به لحاظ تداخل تاسیساتی و…مشکلات زیادی دارد. قبول داریم که مردم اذیت می شوند و از این جهت عذرخواهی می کنیم.

وی با بیان اینکه لاجرم تلاش داریم مشکلات کم تر شود، افزود: از مردم شهر زنجان درخواست داریم ما را تحمل کنند.  همراهی خوبی صورت گرفته است. این شبکه برای شهر زنجان بسیار مفید خواهد بود.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به تشریح اقدامات این شرکت پرداخت و یادآور شد: یک قرارداد فاینانس جاری با سرمایه گذار برای انجام فاضلاب شهر زنجان داریم. برای ایجاد تسفیه خانه فاضلاب شهر زنجان سرمایه گذار جذب شده است. قرار بود در فاز یک توسعه پوشش ۱۲۵ هزار نفری داشته باشیم که با جذب سرمایه گذار این پوشش به ۴۱۰ هزار نفر جمعیت اصافشده است و ظرفیت ۲۷ هزار مترمکعب به ۷۵ هزار مترمکعب در شبانه روز برسد.

وی به تعهدات این شرکت در خصوص ترمیم نوارهای حفاری در سطح شهر زنجان اشاره کرد و گفت: تعهد داریم به سرمایه گذار فاضلاب ارائه دهیم. شرکت از منابع خود برای توسعه شبکه فاضلاب هزینه کرده است. ۴۱ کیلومتر توزیع شبکه ازجمله در شهرک های بهارستان، اراضی پایین کوه، متظریه، شهریار. بخشی از انضاریه، نیک‌سازان و شهرک قائم و.. به قرارداد رفته است. ۴۶ هزار نصب انشعاب در سال ۹۷ منعقد شده و آغاز شده است.

 

توسعه شبکه فاضلاب در سال جاری ادامه خواهد یافت

موسوی با بیان اینکه توسعه شبکه فاضلاب در سال جاری ادامه خواهد یافت، خاطرنشان کرد: ۲۸ کیلومتر لوله گذاری شده و در این قرارداد ترمیم نوار حفاری بر عهده خودمان است. در همین راستا مسیرهای حفاری سال ۹۷ آسفالت ریزی شده و سال ۹۸ کمی عقب ماندگی داشتیم تا آخر سال گذشته شرایط جوی اجازه ترمیم نداد. در نزدیک عید طبق توافق با شهرداری زنجان ۵ سانتیمتر بتن ریزی بر روی حفاری ها انجام شد تا مردم فعلا مشکلاتی نداشته باشند. بعد از عید نیز ترمیم نوار حفاری و آسفالت آغاز شده است.

این مقام مسئول با اشاره مصداقی به وضعیت حفاری شهرک های اقماری زنجان، یادآور شد: در شهرک زیباشهر زنجان با شهرداری توافق صورت گرفته از محل اعتبارات عمرانی بود. حساب متشرک داشتیم با شهرداری داریم که ترمیم نوار حفاری برعهده شهرداری است. شهرک بهارستان برعهده ما است که در حال انجام است.

 

در برخی مسیرها شرایط برای آسفالت مناسب نبود

وی در پاسخ به این سوال که در بسیاری از مواقع کیفیت ترمیم ها استاندارد نیست و این موضوع باعث بروز مشکلات دیگری برای مردم شده است، پاسخ داد:  اینطور نیست. ما به شهرداری تعهد داریم و در این تعهد ضمانت ۱۸ ماه به شهرداری زنجان می دهیم. انتهای سال ۹۷ برخی مسیرها شرایط برای آسفالت مناسب نبود اما سرمایه گذار به دلیل فشار مردم آسفالت ریزی کرد. در این مسیرها شاید مشکلاتی وجود داشته باشد. به شهرداری تعهد داریم و ضمانت کیفیت می دهیم.

موسوی با بیان اینکه هرجا مشکلی باشد موظف هستیم درست کنیم، افزود: سرمایه گذار هم به ما ضمانت دارد و تضمین داده است نظارت در شهرداری هم وجود دارد که مشکلات احتمالی اصلاح شود.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در پاسخ به این سوال که این حفاری ها با توجه به پوشش کامل فاضلاب شهر زنجان ادامه خواهد یافت، تاکید کرد: ۷۰۰ تا ۸۰۰ کیلوکتروضعیت موجود مورد نیاز برای پوشش فاضلاب است. تاکنون نزدیک به ۳۶۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است. متناسب با اعتبارات هر ساله برنامه ریزی برای توسعه شبکه فاضلاب خواهیم داشت.

 

اعتبارت مصوب بیش از ۱۵ میلیارد؛ تخصیص بیش از ۳ میلیارد تومان!

وی به وضعیت اعتبارات عمرانی اشاره کرد و گفت: مصوب اعتبارات عمرانی در سال گذشته  حدود ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود و میزان تخصیص ۳ میلیارد ۷۶۰ میلیون بوده است. در سال جاری نیز باید ببینیم شرایط چگونه خواهد بود. وضعیت تخصیص نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهتر شده است.

موسوی یادآور شد: برای تحقق کامل شبکه فاضلاب با توجه به وضعیت اعتبارات چندین سال این وضعیت ادامه خواهد یافت.

این مسئول در پاسخ به این سوال که نارضایتی زیادی در خصوص عدم هماهنگی شهردای با آب و فاضلاب یا سایر دستگاه های خدمات رسان در خصوص انجام حفاری و روکش آسفالت وجود دارد، پاسخ داد: شهرداری با ما هماهنگ است. اول سال اعلام می‌کند که معابری که روکش آسفالت دارند کدام است و آبفا متناسب با آن برنامه‌ریزی می‌کند.

وی ادامه داد: برخی مواقع رخدادهای ناگهانی باعث حفاری می شود که خارج از برنامه است. تلاش می کنیم که هماهنگی بیشتری صورت گیرد. قبول داریم که این مشکلات وجود دارد که روکش آسفالت انجام شده اما بعد حفاری شده است.

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
کلاهبرداری از طریق دانلود نرم افزار، کلیپ و نماهنگ مذهبی
خبر قبلی
 سه قوه، سه رقیب، سه رفیق!
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست