تئاتر بچه‌های مسجد سرآغاز فصل جدیدی در تئاتر زنجان خواهد بود

سرپرست حوزه هنری استان زنجان گفت: اجرای نمایش‌های «اُپرت قزاقی» و «شبی که دلی شکست» با حضور هنرجویان بچه‌های مسجد از روز شنبه هجدهم اسفند ماه ۹۷ در مساجد مختلف شهر زنجان آغاز شده است.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ به نقل از روابط عمومی حوزه هنری زنجان؛ امیر نعمت با بیان این مطلب، اظهار کرد: تئاتر بچه‌های مسجد سرآغاز فصل جدیدی در تئاتر زنجان خواهد بود. «اُپرت قزاقی» و «شبی که دلی شکست» را از نمایش‌های  تولید شده در دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد عنوان کرد.

وی افزود: نمایش‌های «اُپرت قزاقی» به نویسندگی «سعید تشکری» و کارگردانی «یعقوب حسنی» و «شبی که دلی شکست» به نویسندگی «ندا ثابتی» و کارگردانی «داود خیری» است که اجرای این نمایش‌ها؛ با حضور هنرجویان بچه‌های مسجد، از روز شنبه هیجدهم اسفند ماه ۹۷ در مساجد مختلف شهر زنجان آغاز شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: نمایش‌های «اُپرت قزاقی» و «شبی که دلی شکست» دارای مضامین مختلف انقلابی و دینی می‌باشند که ویژه اجرا در مساجد نگاشته شده و با در نظر گرفتن امکانات حداقلی در مساجد و همچنین با لحاظ قرار دادن توانمندی نوجوانان علاقمند به فعالیت‌های هنری در مساجد تولید و اجرا می‌شوند.

وی در خصوص معرفی دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در زنجان گفت: دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد زنجان، فعالیت‌های خود را از امسال با ثبت‌نام و را‌ه‌اندازی گروه‌های مسجدی به طور جدی آغاز کرده که بنا داریم در سالهای آتی این فعالیت‌ گسترش و توسعه پیدا کند.

نعمتی با تأکید بر آموزش و تربیت نسل جدیدی از هنرمندان و ورود آنها به عرصه تئاتر استان گفت: دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد زنجان می‌تواند نوید آینده‌ای خوب برای تقویت زیرساخت‌های استان را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تأثیرگذاری هنر نمایش و ضرورت پرداختن به مفاهیم غنی و ارزشی در تولید آثار نمایشی که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز می‌باشد، در دفتر تئاتر بچه‌های مسجد به دنبال شناسایی، کشف و جذب و پرورش استعدادهای جوان هنری هستیم تا از این طریق و با استفاده از ابزار هنر به ارائه مفاهیم متعدد انسانی و اخلاقی و اثرگذار پرداخته باشیم.

سرپرست حوزه هنری استان زنجان در پایان؛ نمایش‌های «اُپرت قزاقی» و «شبی که دلی شکست» را حاصل تلاش نزدیک به سه ماه هنرجویان جوان دفتر تئاتر بچه‌های مسجد عنوان کرد و خاطرنشان شد: این دو نمایش تولید شده با همکاری و مشارکت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سطح شهر زنجان طی هفته جاری بعد از نماز مغرب و عشاء در مساجد مختلف زنجان برای نمازگزاران عزیز اجرا خواهد شد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
یادگار صفوی سفیر گورکانی در فهرست آثار ملی جای گرفت
خبر قبلی
ساحل آرامش در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست