ترویج اصول فنی ساختمان سازی از اهداف اصلی نظام فنی روستایی است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ناظران نظام فنی روستایی به عنوان بازوان توانمند این بنیاد، با ترویج اصول فنی ساختمان سازی و رشد آگاهی عمومی‌، فرهنگ مقاوم سازی خانه های روستایی را ترویج می کنند.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، نظام فنی روستایی در سال ۱۳۸۲ با هدف نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی تشکیل شد، اظهار کرد: توجه به لزوم ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبیعی، ضرورت تشکیل یک نظام کنترلی در ساخت و سازهای روستایی برای دستیابی به مسکن روستایی مقاوم و نیز اهمیت مسکن روستایی در رشد و توسعه پایدار کشور را، دو چندان نمود.
وی ادامه داد: هدایت بافت فیزیکی روستاها و بهسازی محیط زیست و سکونتگاههای روستایی براساس طرح‌های هادی روستایی،
بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی ، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد ، شناسایی، بکارگیری و ساماندهی نیروهای انسانی بومی‌مستعد در فن ساختمان سازی روستایی ، بالا بردن سطح دانش فنی و اجرایی ناظرین با آموزش علمی‌و عملی مستمر آنان از اهداف اصلی تشکیل نظام فنی روستایی است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از فعالیت ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی در این استان جهت نظارت بر ساخت و ساز های روستایی خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۱ دفتر فنی و مهندسی نیز جهت طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.
صنعتی منفرد با اشاره به اینکه، از راه های مقابله با سوانح، ساخت مسکن مقاوم است، ادامه داد: بنیاد مسکن استان با ترویج مقاوم سازی و افزایش آگاهی روستائیان برای بالا بردن کیفیت و اهمیت مکان ساخت بناها توانسته گام های موثری در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها بردارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: جمع آوری پرونده های متقاضیان برای پرداخت تسهیلات بانکی، دقت در طراحی نقشه ها، نظارت مستمر بر ساخت و سازها، ارائه راه های سهولت در اجرا، صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت حریم و معابر و تشویق جهت استفاده از مصالح مرغوب در ساخت و سازها، از وظایف مهم اعضای نظام فنی روستایی است.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاظر ساخت و سازهایی که از طریق دریافت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در روستاها انجام می شود طبق سازوکارهای تعریف شده، تحت نظارت نظام فنی روستایی انجام می شود .

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تدوین استاندارد ملی چاروق در زنجان
خبر قبلی
بودجه عمرانی استان زنجان ۳۸۳ میلیارد تومان در سال ۹۸
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست