1. اخبار استان
  2. تسهیل محیط کسب و کار استان با رفع موانع تولید بخش خصوصی

کد خبر: 2751

تسهیل محیط کسب و کار استان با رفع موانع تولید بخش خصوصی

تسهیل محیط کسب و کار استان با رفع موانع تولید بخش خصوصی

راه اندازی واحدهای تولیدی راکد، اولویت مهم مدیران استانی باشد

 

 

 

استاندار زنجان با بیان اینکه باید موانع موجود بر سر راه بخش تولید استان برداشته شود، گفت: برای تسهیل محیط کسب و کار و رونق تولید در استان، باید موانعی که بر سر راه تولید و فعالیت بخش خصوصی دارد، مرتفع شود.

به گزارش همدلی‌زنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش امیری در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، با بیان اینکه به مدیران استانی مجدداً تاکید می شود نسبت به تسهیل شرایط برای فعالیت بخش خصوصی، اهتمام جدی داشته باشند، اظهار کرد: در این راستا باید قوانین سخت گیرانه، کنار گذاشته شود و تلاش لازم برای بهبود مستمر محیط کسب و کار در استان، انجام گردد.
وی با بیان اینکه در استان زنجان، واحدهای تولیدی زیادی به عنوان مودی مالیاتی حضور دارند و فعالیت می کنند، افزود: در شرایط اختلاف بین فعالیت بخش خصوصی و بخش دولتی، همواره نسبت به حمایت از بخش خصوصی اقدام خواهد شد و برای افزایش رشد اقتصادی، رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان در بخش ‌های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی، حمایت های لازم صورت خواهد گرفت.
استاندار زنجان به مسائل مطرح شده در خصوص مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و گفت: در صورت نیاز، بخشودگی و تقسیط بدهی های مالیاتی واحدهای تولیدی، انجام خواهد شد و حمایت ها در این بخش ادامه خواهد داشت؛ البته این حمایت، نباید زمینه را برای فرار مالیاتی برخی مودیان مالیاتی فراهم نماید و سازمان امور مالیاتی استان نیز باید به تعهدات قانونی خود در این راستا عمل کند.
مقام عالی اجرایی استان، با بیان اینکه نباید نگاه های تنگ نظرانه به بخش تولید و بازرگانی وجود داشته باشد، گفت: نباید رویکردهای مالیاتی در قبال واحدهای تولیدی سخت گیرانه باشد، به گونه ای که این سخت گیری، موجب واکنش های نامتعارف این بخش شود.
وی اخذ مالیات را برای تامین درآمدهای کشور ضروری دانست و تاکید کرد: در تمامی کشورهای توسعه یافته دنیا، اخذ مالیات برای اداره کشور وجود دارد و این رویکرد نیز با رعایت حقوق عمومی جهت اداره کشور باید وجود داشته باشد.
درویش امیری یکی از ماموریت های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را رونق کسب و کار عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و راکد، نیازمند سرمایه کمتری بوده و سرمایه گذاری جدید آن چنانی نیز نیاز ندارد، از این رو یکی از مهم‌ ترین اهداف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، راه اندازی این واحدهای تولیدی است؛ به گونه ای که باید راه اندازی واحدهای تولیدی راکد، اولویت مهم مدیران استانی باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
پوشش ۱۰۸ هزار نفری بیمه اجباری تامین اجتماعی در استان
خبر قبلی
۱۸۰۰ هکتار از اراضی شهرستان طارم به زیر کشت سیر رفت
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست