تلاش مسئولان برای الحاق گاوازنگ به محدوده شهر زنجان / زمینه توسعه گاوازنگ فراهم می شود

بسیاری از زنجانی ها معتقدند منطقه تفریحی و گردشگری گاوازنگ که در سال های گذشته از آن به ائل داغی نیز یاد می شد، آنطور که مستحقش بوده توسعه نیافته است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ حال با اقدامات مناسب مدیران دولتی و متولی آن یعنی سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان تلاش ها برای الحاق این محدوده به حریم شهر زنجان آغاز شده که تحقق آن زمینه را برای توسعه آن بسیار فراهم خواهد کرد.

با الحاق این منطقه به محدوده قانونی شهر زنجان متولی آن شهرداری خوهد بود و شهرداری می تواند در مدیریت توسعه آن نقش مهمی را ایفا کند.

ضرورت تسریع الحاق منطقه گاوازنگ به محدوده شهر

فرماندار زنجان در خصوص الحاق منطقه گاوازنگ به محدوده شهر زنجان، گفته: تغییر وضعیت و الحاق منطقه گاوازنگ زنجان در انتظار اقدامات استان و تصمیم شورای عالی معماری است.

رضا عسگری اظهار کرد: برای تبدیل گاوازنگ به عنوان منطقه ۵ شهرداری زنجان باید اقداماتی در داخل و خارج از استان انجام شود.

وی با بیان اینکه این منطقه باید در ابتدای امر در داخل حریم شهر و محدوده قانونی قرار گیرد،ادامه داد: برخی از اقدامات در داخل استان و با برگزاری کارگروه‌های تخصصی انجام شده است.

این مسئول بیان داشت: پس از بررسی موضوع در کارگروه‌های تخصصی در شورای برنامه ریزی و توسعه تصویب و در شورای عالی معماری کشور مطرح می‌شود.

فرماندار زنجان گفت: اراده مجموعه استان بر حل مشکل این منطقه بوده و برای تحویل آن به شهرداری و ایجاد منطقه جدید باید مسیر قانونی طی شود.

تصمیم گیری نهایی بر عهده شورای عالی معماری کشور است

عسگری ادامه داد: تصمیم گیری نهایی بر عهده شورای عالی معماری کشور بوده و پس از آن اقدامات لازم در استان برای الحاق این منطقه به منطقه شهری اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه در داخل استان مجموعه‌هایی همچون حوزه عمرانی استانداری زنجان، اداره کل راه و شهرسازی و مدیریت شهری در این زمینه دخیل هستند، ادامه داد: باید فعالیت‌های الحاق این مجموعه به شهر تسریع یابد.

این مسئول خاطرنشان کرد: پس از الحاق این مجموعه به شهر، شهرداری برای خدمات رسانی اقدام کرده و شرایط جدیدی برای بهبود وضعیت این منطقه حاکم می‌شود

الحاق گاوازنگ به محدوده شهر زنجان موجب خواهد شد تامین زیرساخت های لازم در آن فراهم شده، زمینه سرمایه گذاری و توسعه آن بسیار رشد یابد و کدهای هزینه ای در لایحه بودجه شهرداری زنجان برای آن تعریف شود. با این اقدامات زمینه توسعه گاوازنگ بیش از پیش فراهم خواهد شد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
وزش باد نسبتا شدید در استان زنجان
خبر قبلی
برنامه های جهش تولید در استان زنجان تشریح شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست