1. اخبار استان
  2. تلنگری به استاندار زنجان !

کد خبر: 26457

تلنگری به استاندار زنجان !

لجستیک استانداری زنجان بازبینی و دارای برنامه باشد

شکی نیست که استاندار سابق زنجان، به لطف سکوت برخی ذی نفعان که همین ذی نفعان زنجانی بودند، خودروهای دولتی استانداری(۵ خودرو سوزوکی ویتارا، یک لندکروز و…) را تبدیل به خودروها خانوادگی و شخصی کرده بودند و تعدادی از آن ها نیز دچار خسارت جدی شدند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ اما وظیفه تیم فعلی استانداری در حوزه تدارکات و پتشیبانی و لجستیک استانداری نظم بخشی و برنامه ریزی درست برای احیای سرمایه های بیت المال و استفاده صحیح از آن است.

در روزهای گذشته در خصوص بازدید استاندار زنجان از پروژه پادگان انتقادی به وی و تیم حوزه استاندار انجام شد. عنوان شد که استاندار قصد سفر به تهران برای کارهای استان را داشته که قبل از آن به پروژه پادگان رفته و بازدیدی داشته است.

در این خصوص ذکر چند نکته ضروری است. نخست اینکه انتظار افکار عمومی و رسانه ها از استاندار بومی حساسیت بیشتر نسبت به اموال عمومی، استفاده بهینه از آن و دقت نظر در خصوص مدیریت بهینه منابع در استانداری زنجان است. از این نظر که وی بومی است و از جبهه ای از جریان سیاسی کشور بر مسند قدرت نشسته که مدعی ساده زیستی است.

نکته دوم اینکه محسن افشارچی تا به امروز برای مصارف شخصی و فعالیت های خانوادگی خود از خودروهای استانداری استفاده نکرده است. گزارش شده که وی با خودروی شخصی خود فعالیت های خانواده اش را پیگیری و انجام می دهد.

موضوع سوم اینکه استان زنجان از بد روزگار یک دوره بسیار تاریک در استانداری فتح اله حقیقی را تجربه کرده که در آن بسیاری از افراد عادی و غیرعادی در این شهر نمره مردودی گرفته اند. به سرمایه های مردمی بی توجهی شده، بیت المال تخریب شده و نظام برنامه ریزی در استان معیوب بوده و اتحراف به وضوح در عکلکردها مشخص بوده است.

از اینرو تیم لجستیک استانداری باید وضعیت خودروهای استانداری و منابع را در همه بخش ها ساماندهی کرده و به وضعیت استاندارد حداقلی جهت استفاده بهینه برساند. این رویکرد جهت صیانت از بیت المال و احترام به حقوق مردم زنجان خواهد بود.

بعد از این دوره تاریک، استانداری بومی مجدد به زنجان آمده از جریانی که شعار ساده زیستی، رسیدگی به مشکلات مردم و خدمت صادقانه دارد. عملکرد فتح اله حقیقی به اندازه ای ضعیف بوده که عملکرد متوسط افشارچی بیشتر به چشم خواهد آمد. اما استانداری بومی باید بداند هرچند سطح استانداردها و انتظارات مردم زنجان در زمان حقیقی خیلی تنزل پیدا کرد، اما این به منزله آن نیست که سطح استانداردهای مطالبه گری در زنجان کاهش یابد و فرض کنیم که چون بهتر از حقیقی هستیم پس استاندار خوبی هم هستیم.

استاندار زنجان باید اقتدار خود را نسبت به بدنه مدیران دولتی نشان دهد، اینکه رویکردهای کلان استان توسط استاندار تدوین شود اما مدیران کلی که خود وی منصوب کرده بر خلاف آن عمل کنند، پاسخ رسانه ها را ندهند، خط مشی غلط داشته باشند و این رویکرد عادی تلقی شود، گویای عدم اقتدار استاندار و چندپارچگی در بدنه دولت خواهد بود که مسئول مستقیم آن استاندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی استان است.

محسن افشارچی باید برخی معاونین خود را بیشتر به ارتباط با رسانه ها و فعالیت های تخصصی حوزه خود وادار کند. یکی از معاونین کم کار و محو شده وی معاون هماهنگی امور عمرانی است. در تعطیلات عید کربلا بوده(در ستاد تسهیلا سفر نبوده است)، یکی از وظایف مهم محوله وی بحث آب استان بوده که وی تاکنون موضعی نسبت به آن نگرفته و برنامه هایش در این حوزه مشخص نیست!

در یک تیم قطعا بازیکنان همه در یک سطح نیستند، برخی بازیکنان قوی و برخی ضعیف هستند، اما بدترین مسئله عدم پاسخگویی، برخورد تبعیض آمیز، انحراف از معیارها و ارزش ها و کج روی ها است. فرصت برای خدمت به مردم بسیار محدودتر از آن چیزی که است مدیران فرض می کنند. از اینرو مدیر ارشد استان نباید با هیچ مدیری تعارفی در حقوق مردم زنجان داشته باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اسناد بالادستی پایه اصلی در اجرای برنامه‌های کاهش آسیب‌های فرهنگی
خبر قبلی
تخریب پل سردار زنجان!
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست