استاندار زنجان عنوان کرد:

توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان؛ راهکار افزایش اشتغال در زنجان

استاندار زنجان گفت: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان؛ راهکار افزایش اشتغال در زنجان است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ محسن افشارچی در حاشیه بازدید از نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیجیان استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگاران، اختراعات عرضه شده در این را نمایشگاه را خوب ولی کم ارزیابی کرد و اظهار کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان زنجان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که با ایجاد زیرساخت، ۲۰ هزار شغل برای استان به وجود بیاید که دانش‌بنیان‌ها یکی از این زیرساخت‌ها است.

وی افزود: با ایجاد زیرساخت، جوانان می‌توانند برای خود شغل ایجاد کنند و توسعه زیرساخت‌ها برای شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند اشتغال با ارزش‌افزوده بالایی ایجاد کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در کشور ۶.۵ درصد GDP مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است ولی هنوز حجم اقتصاد دانش‌بنیان در تولید ناخالص ملی محاسبه نشده ولی همه تلاش‌ها بر این است که آمار محاسبه و افزایش یابد.

مقام عالی استات همچنین در رابطه با تاخیر در تعیین شهردار زنجان، اظهار کرد: انتخاب شهردار فرآیند قانونی دارد، به طوری که شورای شهر فردی را به عنوان شهردار انتخاب می‌کند، برای تایید به وزارت کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: اگر فرد منتخب تایید نشود، شورای شهر می‌تواند بر فرد مورد نظر خود اصرار کند تا دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار زنجان با اشاره تاخیر در تعیین شهردار، خاطرنشان کرد: مدیریت استان منتظر است تا زمان قانونی آن به پایان برسد و هنوز ناظر بر فرآیند قانونی است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست