توسعه کشت گیاهان دارویی از اولویت‌های جهاد کشاورزی زنجان در سال جدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی از اولویت‌های جهاد کشاورزی زنجان در سال جدید

 

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ حسین جعفری در دیدار نوروزی با کارکنان این سازمان ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید، اظهار کرد: سال ۹۷ به دلیل خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان سالی بسیار سخت و پرچالش برای تمام بخش‌ها از جمله بخش کشاورزی بود اما در عین حال با تلاش و همت مضاعف موفقیت‌های چشمگیری در حوزه‌های مختلف بویژه بخش کشاورزی حاصل شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان کسب رکورد تولید بیش از نیم میلیون تن گندم را از جمله موفقیت‌های بزرگ حاصل شده طی سال ۹۷ در استان برشمرد و عنوان کرد: کسب رکورد و رسیدن به خودکفایی در تولید گندم درحالی محقق شد که سطح زیر کشت گندم در استان کاهش ۲۰ هزار هکتاری داشته است.

وی اجرای آبیاری‌های نوین در ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی استان زنجان طی سال ۹۷ را موفقیت بزرگ دیگری در بخش کشاورزی استان دانست و افزود: سطح اجرای آبیاری‌های نوین طی سال‌های ۹۱ و ۹۲ در اراضی کشاورزی استان حدود یک هزار و ۳۰۰ هکتار بوده است.

جعفری زنجان را یکی از استان‌های موفق و پیشرو در کنترل و مقابله با آفات و بیماری‌های گیاهی دانست و خاطرنشان کرد: براساس اعلام وزارتخانه گندم تولیدی استان در سال ۹۷ جزو پاک‌ترین و سالم‌ترین گندم‌های تولیدی بوده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان موفق به جذب ۲۳۹ درصدی اعتبارات خط اعتباری مکانیزاسیون و کسب رتبه نخست کشوری شد، بیان داشت: در حوزه ترویج نیز جهاد کشاورزی زنجان چهار سال پیاپی موفق به کسب رتبه نخست آموزش بهره‌برداران شده و در تهیه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیز این سازمان سال گذشته حائز رتبه برتر شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی تولید مرغ و افزایش ۱۵ درصدی تولید عسل طی سال گذشته در استان ادامه داد: امور اراضی سازمان نیز طی سال گذشته به عنوان مدیریت برتر در سطح کشور انتخاب و معرفی شد.

جعفری در ادامه به بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مزرعه مرغ مادر تخم‌گذار کشور طی اسفند ماه سال گذشته در استان زنجان اشاره و تصریح کرد: با شروع به کار این واحد سهم استان در صنعت مرغ تخم‌گذار کشور از یک درصد به ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

وی ارتقای مکانیزاسیون و استفاده از تجهیزات جدید در حوزه آبزی‌پروری، خرید تضمینی بیش از ۴۵۴ هزار تن گندم و استفاده از بذور گواهی شده در ۴۵ درصد مزارع استان را از دیگر دستاوردها و موفقیت‌های حاصل شده در بخش کشاورزی استان در سال ۹۷ برشمرد و اضافه کرد: ضروری است در سال جدید واحدهای مختلف با احصای موانع رونق تولید در بخش کشاورزی نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های بسیاری در بخش کشاورزی استان مغفول مانده است، خاطرنشان کرد: توسعه گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده در استان به شمار می‌رود که در سال جدید توجه ویژه به این حوزه در استان خواهد شد و در حال حاضر نیز طرح توسعه ۵۰۰ هکتاری گیاهان دارویی در شهرستان ماهنشان آغاز شده است.

جعفری با اشاره به اینکه سال گذشته سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاه برتر شناخته شد، افزود: جهاد کشاورزی زنجان سال گذشته همچنین در ارزیابی انجام گرفته بین سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور جزو سه دستگاه برتر کشور قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در حوزه عفاف و حجاب و نماز نیز سال گذشته سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به عنوان دستگاه برتر شناخته شد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
سال گذشته ۶۶ هکتار زمین در شهرک های صنعتی استان زنجان واگذار شد
خبر قبلی
منازل روستایی در مسیر رودخانه ها تا ۲۴ ساعت آینده تخلیه شود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست