تیم مدیریت اقتصادی استان زنجان باید چابک، منسجم و با برنامه باشد

استاندار زنجان به توصیف ویژگی های تیم مدیریت اقتصادی استان پرداخت و گفت: تیم مدیریت اقتصادی استان زنجان باید چابک، منسجم و با برنامه باشد و کسانی که این ویژگی ها را نداشته باشند دچار مشکل می شوند.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ فتح اله حقیقی در جلسه شورای اداری استان زنجان، با بیان اینکه باید برای توسعه استان اولویت بندی قائل شویم و اولویت نخست در حوزه اقتصادی است، اظهار کرد: اگر می خواهیم به توسعه استان شتاب دهیم و در مقابل تحریم ها ایستادگی داشته باشیم، باید تیم مدیریت استان منسجم، عالِم و دارای برنامه ریزی مناسب باشد و هیچ مدیری خارج از این انسجام گام بر ندارد.

وی با تاکید بر اینکه وحدت در بین مدیران استان باید حفظ شود، اظهار کرد: وحدت مدیریت در استان باید رعایت و شاخص های امنیت در استان باید قدر دانسته شده و تقویت شود.

استاندار زنجان به ظرفیت های گردشگری استان زنجان اشاره کرد و گفت: زنجان با ظرفیت هایی که در حوزه گردشگری دارد در شرایط فعلی متوسط زمان اقامت گردشگران ۲۴ ساعت بوده که این میزان باید به ۴۸ ساعت افزایش یابد.  اقامت زیر ۲۴ ساعت را برای استان هزینه ای است، ایران کشور بی نظیری در حوزه گردشگری بوده و جزو ۱۵ ظرفیت توریستی دنیا محسوب می شود.

وی به پروژه های عمرانی استان اشاره کرد و یادآور شد: باید اولویت بندی لازم در خصوص پیگیری و اتمام پروژه های عمرانی صورت گیرد، دو خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین باید بررسی و مشکلات احتمالی آن مرتفع شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه تمام اقدامات دستگاه ها باید دارای نقشه راه باشد، افزود: باید تمام رتبه های استانی و کشوری دستگاه ها ارتقا یابند و برای اقدامات در دست اجرا نقشه راه تعریف شود و اقدامات موثر پیگیری شوند.

 

سند امنیت غذایی استان سریع تدوین و عملیاتی شود

استاندار زنجان به وضعیت بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: سرانه تخت های بیمارستانی استان ۱.۶۱ بوده که این میزان برای کشور ۲.۳ درصد است. باید فکری برای وضعیت تخت های بیمارستانی صورت گیرد. اگر سند امنیت غذایی استان تدوین نشده باید سریع تدوین و عملیاتی شود.

وی خواستار پیگیری جدی مدیران برای جذب اعتبارات ملی شد و تاکید کرد: برای مدیریت استان پذیرفته نیست که مدیران تنها اعتبارات استانی را دریافت و هزینه کنند و باید با برنامه ریزی های منسجم و جذب اعتبارات و ظرفیت های ملی در راستای توسعه استان گام ر دارند.
حقیقی با اشاره به اینکه سیاست مدیریت استان تعامل با تمام گروه های جامعه خواهد بود، اظهار کرد: هم اندیشی با تمام اقشار جامعه و بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، اشخاص توانمند، دانشگاه و.. برای توسعه استان در دستور کار خواهد بود و همه آحاد و اقشار مختلف مردن باید در توسعه استان سهیم باشند.

 

مدیران باید با رسانه ها ارتباط مناسب داشته باشند

استاندار همچنین تقویت ارتباط مدیران با رسانه ها را خواستار شد و گفت: مدیران باید با رسانه ها ارتباط مناسب داشته باشند و با تعامل مناسب با رسانه ها گزارش عملکرد جامع خود را ارائه نمایند. هر مدیری شکایتی از رسانه ها داشته آن را پس بگیرد، البته رسانه ها نیز باید رسالت واقعی خود را محقق کنند و انتقادهای سازنده برای اصلاح امور داشته باشند و از تخریب بپرهیزند.
استاندار زنجان از تشکیل کمیته رصد مسائل اجتماعی در استان خبر داد و افزود: این کمیته ذیل شورای تامین و با تصویب این شورا ایجاد می شود و موضوعات پیدا و پنهان حوزه های اجتماعی رصد، بررسی و به مدیران مربوطه ارائه شود.
وی خواستار ادغام جلسات موازی در استان شد و تاکید کرد: نباید وقت مدیران استان با جلسات موازی گرفته شود و باید با تسریع در پاسخگویی مکاتبات و تقویت هسته های کارشناسی در بخش های مختلف، اقدامات پیگیری شود.
حقیقی با بیان اینکه کارگروه تسهیل و جلسات نباید صرفا در استانداری برگزار شود، خاطرنشان کرد: جلسات کارگروه تسهیل در رفع موانع تولید باید در محل واحدهای تولیدی استان که دارای مشکل هستند برگزار شده و مشکلات در محل کارخانه بررسی شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
مسیر سنگلاخ اقتصاد زنجان پیش‌روی فتح اله حقیقی
خبر قبلی
اتقان آرا و استدال دقیق ، برای اجرای عدالت و احقاق حق عامه
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست