ثبت‌نام ۲۴۱ واحد تولیدی کشاورزی استان در سامانه بهین‌یاب

ثبت‌نام ۲۴۱ واحد تولیدی کشاورزی استان در سامانه بهین‌یاب

اعطای تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار در مرحله عملیاتی شدن

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه امسال ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه «بهین یاب» از ۶ مرداد ماه آغاز شده است، گفت: در سال جاری ۲۴۱ واحد تولیدی کشاورزی از مناطق مختلف استان در این سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۵۵ واحد به تایید و تصویب کارگروه استانی رسیده و واجد شرایط پرداخت تسهیلات شناخته شده اند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ حجت‌الله قصابی با بیان این مطلب، اظهار کرد: تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در قالب سامانه «بهین یاب» از جمله طرح های در دستور کار در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود که اجرای آن از سال گذشته در سراسر کشور آغاز شد.

وی افزود: سال گذشته در مجموع به ۱۷۸ واحد تولیدی کشاورزی در استان زنجان مبلغ ۶۵۸ میلیارد و ۹۹۴ میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده است.   

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان داشت: تمامی پرونده های کشاورزی ثبت شده در سامانه «بهین یاب» پس از بررسی های کارشناسی در واحد های تخصصی، در کارگروه استانی متشکل از نمایندگان دستگاه های ذیربط و بانک‌ها به تصویب رسیده و برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه طرح های نیمه تمام و طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در اولویت پرداخت تسهیلات خواهند بود، خاطرنشان کرد: تسهیلات طرح رونق تولید با سود و کارمزد ۱۸ درصد پرداخت می‌شود.

 قصابی عنوان کرد: امسال تاکنون به ۶۵ واحد تولیدی کشاورزی در استان مبلغ ۲۵۵ میلیارد و ۲۷۵ میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده و اعطای تسهیلات برای مابقی واحدها نیز در دست اقدام است.

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر ثبت نام بنگاه های تولیدی بخش‌های صنعت و کشاورزی در سامانه بهین یاب متوقف شده است، اضافه کرد: هم اکنون اعطای تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار از منابع مختلف در مرحله عملیاتی شدن است که فرصت بسیار خوبی برای واحدهای تولیدی و بهره برداران بخش کشاورزی استان بویژه در مناطق روستایی فراهم می کند.

قصابی امکان پرداخت تسهیلات به طرح های دارای چک برگشتی و بدهی های غیر جاری را به عنوان مزیت تسهیلات طرح رونق تولید برشمرد و تصریح کرد: در این راستا چک برگشتی متقاضی باید از ۲۵ درصد تسهیلات پرداختی و بدهی های غیر جاری نیز از مجموع تسهیلات پرداختی کم تر باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تیم زنجان قهرمان رقابت‌های کاراته امید کشور شد
خبر قبلی
راه ارتباطی ۵۳ روستا در استان زنجان بسته شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست