1. اخبار استان
  2. دولت هرگز یارانه نیازمندان را قطع نخواهد کرد

کد خبر: 3178

دولت هرگز یارانه نیازمندان را قطع نخواهد کرد

 

دولت هرگز یارانه نیازمندان را قطع نخواهد کرد

تغییر سهم اعتبارات بودجه ای استان در لایحه بودجه۹۷ متناسب با شرایط کشور

 

 

 

 

استاندار زنجان به تصمیم دولت در خصوص ساماندهی شرایط پرداخت یارانه در لایحه بودجه سال آتی اشاره کرد و گفت: دولت هرگز یارانه نیازمندان را قطع نخواهد کرد.

گزارش همدلی‌زنجان؛ اسداله درویش‌امیری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با بیان اینکه دهم اکنون در کشور ۷۶ میلیون نفر یارانه می‌گیرند، اظهار کرد: افراد نیازمند و چه افراد غیرنیازمند در یارانه پرداختی دولت سهم دارند اما یارانه باید به افراد نیازمند واقعی پرداخت شود و ادامه این روند برخلاف عدالت اجتماعی است.

وی به لایحه بودجه سال ۹۷ کشور اشاره کرد و گفت: در لایحه بودجه سال آتی ایجاد ۹۸۷ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده که انجام آن بستگی به تحقق درآمدهای دولت و پایبندی به لایحه پیشنهادی دولت است.

یکی از اهداف مهم در لایحه بودجه توجه به تاکید رهبری برای اقتصاد مقاومتی با محوریت ایجاد اشتغال بوده که دولت برای آن برنامه ریزی جدی دارد.

وی با بیان اینکه هدف مهم دیگر دولت برای لایحه بودجه سال آتی ایجاد عدالت و کاهش فقر در سطح جامعه است، افزود: نظام و دولت در پرداخت یارانه به مردم و توجه به حقوق نیازمندان تعهد دارد و به این تعهد پایبند است.

درویش امیری با بیان اینکه هم اکنون تمام اقشار مردم اطلاع دارند که ۲۷۶ هزار میلیارد تومان کشور تعهد جاری و هزینه ای دارد که شامل حقوق کارکنان، یارانه و سایر هزینه ها بوده و در مقابل هزینه بخش عمرانی ۶۰ هزار میلیارد تومان است که در صورت تحقق درآمدها قابل پرداخت است؛ از اینرو این شرایط برای آینده و حال کشور مناسب نیست.

استاندار زنجان به تاکید و توجه دولت به بخش سلامت و رفاه اجتماعی مردم اشاره و خاطرنشان کرد: دولت ۹۰ هزار میلیارد تومان برای بخش سلامت و رفاه اجتماعی مردم اعتبار پیش بینی کرده که نشان از توجه و تاکید دولت برای افزایش رفاه اجتماعی مردم و ارتقای شاخص های سلامت آن ها است.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آتی به واگذاری پروژه های عمرانی ملی به استان ها تاکید شده است، افزود: این اقدام دولت موجب افزایش نظارت منطقه ای و محلی بر اجرای مناسب پروژه ها در استان خواهد شد که قبلا این رویکرد نظارتی ضعیف بوده است.

درویش امیری بر اهمیت واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: متعدد در خصوص واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی تاکید شده و مدیران اجرایی نباید در این راستا مقاومت کنند، چرا که دولت در لایحه بودجه سال آتی بر این موضوع تاکید کرده است.

استاندار زنجان بر این موضوع تاکید کرد که لایحه پیشنهادی دولت در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بررسی می شود و آنچه در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب نمایندگان مردم قرار بگیرد، به عنوان قانون بودجه سال آتی ابلاغ و اجرا خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت بودجه ای استان زنجان و سهم اعتبارات آن در کشور اشاره کرد و افزود: سهم اعتبارات استان زنجان در لایحه بودجه ۹۷ کشور متناسب با تغییر اعتبارات کشور بوده و تعدیلات صورت گرفته در این راستا است.

درویش امیری به پرداخت مازاد درآمدهای استانی در لایحه بودجه اشاره کرد و گفت: مطابق بررسی های صورت گرفته مازاد درآمد استان طی ۵ سال گذشته در تناسب با برخی استان ها همچون خوزستان اعداد پایینی بوده و عمده درآمدهای استانی از بخش صادرات، گمرک و خدمات حاصل شده است.

استاندار زنجان همپنین بر ضرورت توجه به فرمانداری مرکز استان و بازیابی جایگاه واقعی آن تاکید کرد و یادآور شد: ساختمان فرمانداری زنجان در شرایط مناسب خود قرار ندارد و نیازمند توجه و ارتقای بیشتری بوده، چرا که انتظارات از فرمانداری مرکز استان بالا است.

وی با بیان اینکه فرمانداری زنجان باید با اقتدار به وظایف قانونی شهرستانی بپردازد، تاکید کرد: مدیران استانداری نباید در امور شهرستان دخالت کرده و این اجازه به مدیران ستادی حوزه استانداری داده نخواهد شد.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
توسعه زنجان متناسب با اسناد بالادستی پیگیری می‌شود
خبر قبلی
ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست