1. اخبار استان
  2. راهبرد آبی زنجان مشخص نیست!

کد خبر: 26619

راهبرد آبی زنجان مشخص نیست!

احمد اسدی

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در سال گذشته اولویت مهم زنجان را موضوع آب عنوان کرد. این موضوع در بدنه دولت با استانداری محسن افشارچی نیز تکرار شد.

یکی از موضوعات مهم در مدیریت منابع آن آنچنان که خود دولت انجام داده ساخت سد بوده و مهم ترین سد برای زنجان در شرایط فعلی ساخت سد مشمپا است. گفته شده این سد حدودا ۳۷ درصد پیشرفت دارد.

در دولت گذشته عنوان می شد که استان های همسایه زنجان در ساخت سد از زنجان جلو زده اند و حتی با اعمال نفوذ در وزارتخانه های مربوطه جلوی سدسازی در زنجان همچون سد مشمپا گرفته شده یا آن را به شدت محدود کرده اند!

با اینکه امروز گفتمان بحران آب در زنجان به موضوع جاری در بین نخبگان تبدیل شده است، اما راهبرد زنجان در این خصوص مشخص نیست! همانطور که در سال گذشته نیز در نشست خبری مصطفی طاهری عنوان شد که راهکارهای عملیاتی چیست و چه باید بکنیم اما پاسخ قانع کننده ای ارائه نشد.

حال معاون عمرانی استاندار که چهره دانشگاهی است و از قضا در حوزه آب تخصص دارد و همچنین در ساخت سد نیز دستی بر آتش دارد! هنوز هیچ برنامه مشخصی در این خصوص ارائه نکرده است!

انتظار از محسن افشارچی و تیم مدیریتی وی تدوین برنامه راهبردی و روشن در خصوص مدیریت منابع آب استان زنجان است! با کاهش قابل ملاحضه آب سد تهم و تکیه بیش از حد آب شرب مصرفی مردم زنجان به منابع زیرزمینی خطر جدی محسوب می شود!

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
۶۰ هکتار اراضی به شهرک های صنعتی استان بازگردانده شد
خبر قبلی
سد مشمپا کمبود آب شرب در زنجان را تامین می کند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست