راهکارهای اعتماد بخش خصوصی برای ورود به پروژه‌های عمرانی مشخص شود

راهکارهای اعتماد بخش خصوصی برای ورود به پروژه‌های عمرانی مشخص شود

 

 

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان باید گزارش‌های تحلیلی از وضعیت واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی ارائه کنند، گفت: راهکارهای اعتماد بخش خصوصی برای ورود به پروژه‌های عمرانی دستگاه های دولتی استان زنجان باید مشخص شود.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ مهرداد سلطانی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با بیان اینکه در واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی، باید زمینه واگذاری و همچنین مشتریان بالقوه، بررسی و شناسایی شود، اظهار کرد:طی روزهای آینده، جلسه ای با مدیران دستگاه هایی اجرایی برگزار می شود که در این جلسه، دستگاه‌ ها باید نسبت به ارائه گزارش تحلیلی برای تحقق ماده ۲۷ قانون اقدام کنند؛ چرا که واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی، باید آسیب ‌شناسی شده و مورد تحلیل قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید در گزارش های ارائه شده، مشخص شود که راهکارهای اعتماد بخش خصوصی برای ورود به پروژه های عمرانی دستگاه ها، شامل چه مواردی است، افزود: باید دایره تصدی گری دولت در این بخش با توجه به محدودیت های اعتباری، کاهش یابد و این موضوع می تواند تمرینی جدی برای بخش دولتی جهت تقویت نقش بخش خصوصی در اقتصاد استان باشد.
این مقام مسئول به روند کاهشی اعتبارات عمرانی در کشور اشاره کرد و گفت: ورود بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت در این بخش، یک برنامه راهبردی و مهم محسوب می شود که این موضوع در استان باید با جدیت پیگیری شود.
وی با بیان اینکه باید در این بخش، مسائل به صورت مداوم مورد واکاوی قرار گرفته و به روز رسانی شود، ابراز کرد: با توجه به اینکه هم اکنون کشور در یک دوران گذار در این راستا قرار دارد، بنابراین باید زمینه مورد نیاز بخش خصوصی جهت ورود به پروژه های عمرانی استان، فراهم شود.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
توسعه شبکه فیبر نوری استان از مسیر روستاها عبور کند
خبر قبلی
تحقق ۱۰۰ درصدی اشتغال حوزه ICT استان در سالجاری
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست