رسانه‌ها موثرترین و کم هزینه‌ترین فرصت برای برقراری ارتباط با جامعه

  رسانه‌ها موثرترین و کم هزینه‌ترین فرصت برای برقراری ارتباط با جامعه

نشست روسای شوراهای اسلامی ۲۱ شهر و مسئولان روابط عمومی شوراهای شهرهای تابعه استان با حضور مدیر کل روابط عمومی استانداری زنجان  مدیر کل روابط عمومی شورای عالی استان ها به میزبانی ابهر برگزار شد.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ رییس شورای اسلامی استان زنجان در این نشست، گفت: جلب مشارکت های عمومی یکی از هنرهای شوراهاست  و این مهم محقق نمی شود مگر به کمک ارتباطات و تعاملات سازنده با مردم و مسئولان که باید  مورد نوجه باشد.
رضا ملایی رسانه ها را موثرترین و کم هزینه ترین فرصت برای برقراری ارتباط با جامعه دانست و افزود: روابط عمومی های شوراها می توانند با ایجاد تعامل سازنده با رسانه و اطلاع رسانی شفاف اعتماد مومی را نسبت به شوراها اجلب کنند.
ملایی  ادامه داد: شوراها در پیگیری مطالبات مردم و به ثمر رساندن آن نقش کاتالیزوری دارند اما متاسفانه هنوز درجایگاه خود قرار نگرفته اند.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه شوراها باید پاسخگوی کاستی ها در همه بخش های جامعه باشند و ،بیکاری ،ضعف فرهنگی، آسیب های اجتماعی خلاهای عمرانی و هزارن مشکلی که نه در بروز آن دخیل بوده اند و نه در رفع آن می توانند وارد عمل شوند .
رییس شورای استان زنجان تصریح کرد: اگر شوراها  از سوی مسئولان دارای مقبولیت هستند چرا هنوز لایحه مدیریت جامع به سرانجام نرسیده و چرا هنوز شوراهای فرادست در بلاتکلیفی بسر می برند؟
ملایی تاکید کرد: اگر شوراها بخواهند به عنوان ارکان اصلی مشارکت مردمی موفق باشند باید مسیرصعودی را برای آن ها فراهم نمود.
رییس شورای شهر ابهر با بیان اینکه روابط عمومی ها  پل ارتباطی بین مردم و سازمان ها هستند گفت: شفافیت در اطلاع رسانی  که ازوظایف روابط عمومی هاست موجب تقویت ارتباط ارتباط مسئولان و جامعه می شود.
مصطفی محمودی تصریح کرد:شورای شهر ابهردر پی اقدامات تبلیغاتی و کاغذ بازی نیست و شفافیت  و صداقت در اطلاع رسانی را مد نظر دارد.
وی خاطر نشان کرد: شورای شهر ابهر  با همفکری شورای چهارم و شهردار اسبق عملگرایی را سرلوحه قرار داده و بهبود وتوسعه و تقویت امور زیبنایی شهر را به شکل هدفمند در دست اجرا دارد.
محمودی احداث سالن همایش، آرامستان در زمینی بالغ  بر ۵۰ هکتار و پارک طبیعی پردیس را از جمله  پروژه  های در دست اجرا برشمرد که به زودی به  مرحله اغاز عملیات اجرایی  یا  به بهره برداری می رسند.
 وی همچنین  توجه  به بافت فرسوده شهری برای بهیود سیما و منظر شهری را از دیگر برنامه های مهم شورای شهر ابهر برشمرد و گفت: ایجاد مجتمع های تفریحی ورزشی با حضور سرمایه گذار خارج از استان از دیگر  برنامه های شهرداری و شورای شهر ابهر است.
رییس شورای شهر ابهر ظرفیت ابهر،صایین قلعه و هیدج را برای توسعه و رونق استان موثر دانست.
مدیر کل روابط عمومی شورای عالی استان ها شوراها را دماسنج جامعه  برشمرد و گفت: شوراها تجلی مشارکت مردم اند و باید مراقب اعتماد عمومی نسبت به این نهاد مردمی بود.
سالک با اشاره به بروز ناامیدی و بی اعتمادی در جامعه ابراز کرد: متاسفانه  برخی جریان های سیاسی خارجی و وقایع داخلی  امید مردم را نشانه رفته اند.
وی متذکر شد: شوراها از مهمترین نهادهاییست که  که در معرض آسیب ناامیدی و بی اعتمادی عمومی است و باید با عملکردصحیح مانع آن شد.
مدیر کل روابط عمومی استانداری زنجان فساد، افول اعتماد اجتماعی، ضعف  فرهنگی در کار جمعی و ناکارآمدی برخی سیستم ها و مدیران را از بحران های جامعه امروزی برشمرد و تصریح کرد: درصورتیکه این بحران ها مرتفع شوند هیچ فشار خارجی نمی تواند گزندی به جامعه وارد کند.
سالک  نقش شوراها را در  ارتقا کارآمدی و جلب اعتماد مردمی مفید دانست و تاکیدکرد: اگر در داخل اعتماد عمومی وجود نداشته باشد آسیب پذیری اجتماعی به سرعت رخ می دهد.
وی روابط عمومی ها را مشاوران امین و دیده بانان هوشیاتر سازمان ها خواند و اظهار کرد:  مدیران روابط عمومی به عنوان مدیران استراتژیک در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های  مدیران بالادست موثراند و می توانند با پیوست افکار عمومی به برنامه های سازمان مشارکت و اعتماد عمومی را همراه خود نمایند.
سالک با بیان اینکه زمان ارتباطات یک سویه گذشته و جامعه خود مولد و بازنشردهنده اخبار و اطلاعات است گفت: در دهکده جهانی مردم نسبت به اخبار و اطلاعات واصله واکنش و تحلیل دارند بنابراین تجهیز مدیران به سواد رسانه ای ضرورت انکار ناپذیر است .
وی افزود: شناخت فضای مجازی و ملزومات آن  و خویشتن داری در واکنش به وقایع  و مطالب منتشره در این فضا مانع دامن زدن به بحران ها ی  این حوزه می شود.
سالک استفاده از ابزارهای نوین، خلاقیت و نوآوری، شناخت الزامانت عصر جدید و تعاملات مثبت و سازنده را از ویژگی های یک روابط عمومی کارآمد برشمرد و خاطر نشان کرد: در فضای جدید نمی توان  عوام فریبی کرد چرا که افکار عمومی  صداقت و عدم صداقت  را درک می کنند.
نصیری رییس شورای شهر زنجان نیز با تاکید بر اینکه نماینده های مردم نباید از ریل وظیفه نظارتی خود خارج شده و به دخالت روی آورند گفت: قانون به نمایندگان مردم در هر سطحی که باشند اجازه دخالت در امور و عزل و تصب ها را نداده است .
وی  تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید تسهیلگر امور باشند و در راستای رفع گره های موجود گام بردارند .
نصیری سو استفاده از موقعیتی که مردم برای نمایندگانشان آفریده اند را مذموم انست و گفت: کشور ما از بحران های متعددی در جنگ تحمیلی و انقلاب عبور کرده  و برای امنیت و آرامش مردم خون بها داده است بنابراین شایسته نیست  با برخی اقدامات نابجا اعتماد و امید مردم را خدشه دار کنیم.
رییس شورای شهر زنجان در بخش دیگر سخنانش به وضعیت نامناسب فعلی شوراها اشاره و ابراز کرد: شوراها هنوز به جایگاه قانونی و واقعی خود دست نیافته اند و از مسئولان به ویژه استاندار انتظار می رود با رعایت شان شوراها در هر اقدامی در بهبود این جایگاه موثر واقع شوند.
 در پایان نشست ازروابط عمومی شورای شهرهای زنجان،ابهر،صایین قلعه و کرسف به عنوان روابط عمومی برتر تجلیل شد.
گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
ارسال ١٠٠ اثر به نخستین همایش استانی بررسی چالش های فضای مجازی
خبر قبلی
قلع و قمع ۵ بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست