1. اجتماعی
  2. روند افزایشی آمار نزاع در زنجان ادامه دارد…!

کد خبر: 11638

روند افزایشی آمار نزاع در زنجان ادامه دارد…!

آماز نزاع همواره طی سال های اخیر یکی از موضوعات مهم اجتماعی کشور بوده و استان زنجان نیز با اینکه همواره جزو استان هایی بوده که دارای شاخص های خوب در بخش های مختلف توسعه ای است؛ اما همواره شنیده شده آمار نزاع در استان زنجان بالا است.

به گزارش “همدلی‌‌زنجان”؛ هر چند این موضوع معمولا توسط مسئولان کتمان شده و مشخص نشده آنطور که آمار رسمی مشخص می کند، وضعیت استان زنجان در نزاع ها چگونه است. آماری که سازمان پزشکی قانونی منتشر کرده گویای برخی واقعیت ها در این خصوص است.

مطابق آماری که سازمان پزشکی قانونی کشور منتشر کرده است، در ۶ ماه نخست سال جاری ۴ هزار و ۷۶۹ مورد نزاع در پزشکی قانونی استان زنجان ثبت شده که یک هزار و ۲۷۹ مورد مربوط به زنان و ۳ هزار و ۴۹۰ مورد از مراجعه کنندگان آقایان بوده اند.

مجموع مراجعات به نظام پزشکی های سراسر کشور در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۷۵ هزار و ۶۱۷ مورد بوده که ۸۹ هزار و ۲۳۰ مراجعه توسط بانوان و ۱۸۶ هزار و ۳۸۷ مراجعه مربوط به آقایان بوده است.

 

نزاع در استان همسایه زنجان

میزان نزاع در استان همسایه زنجان یعنی قزوین به تعداد ۴ هزار و ۶۲۹ مورد بوده است. این تعداد برای استان آذربایجان شرقی ۱۸ هزار و ۶۱۳، برای آذربایجان غربی ۱۲ هزار و ۷۶۲ مورد، اردبیل ۶ هزار و ۵۰۴ ، کردستان  ۵ هزار و ۲۶۹ مورد و گیلان ۱۰ هزار و ۴۹۴ مورد بوده است.

تعداد نزاع های در استان زنجان طی سال ۹۷ به تعداد ۹ هزار و ۷۹۸ مورد مراجعه بوده است. این میزان در سال ۹۶ به تعداد ۸ هزار و ۹۲۴ مورد بوده است.  در ۶ ماه نخست سال جاری تعداد ۴ هزار و ۷۶۹ مورد نزاع در استان زنجان ثبت شده که یک هزار و ۲۷۹ مورد بانوان و ۳ هزار و ۴۹۰ مورد آقایان بوده است.

اگر فرض را بر این بگذاریم که دقیقا این میزان نزاع در نیمه دوم سال جاری نیز ثبت شود، تعداد ۹ هزار و ۵۳۸ مورد خواهد شد که با این اتفاق روند افزایشی تعداد نزاع ها در استان ادامه خواهد داشت…!

 

سازمان پزشکی قانونی کشور گزارش داده که، در نیمه نخست سال جاری ۳۳۱ هزار و ۱۵۲ مصدوم نزاع به مراکز پزشکی مراجعه کردند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین نزاع ۳۲۳ هزار و ۳۴ نفر بود، ۲.۵ درصد بیشتر شده است.

در شش ماهه نخست سال جاری از کل مراجعین نزاع ۲۲۳ هزار و ۶۶۹ نفر مرد و ۱۰۷ هزار و ۴۸۳ نفر زن بودند.

در این مدت استان های تهران با ۵۴ هزار و ۹۸۱، خراسان رضوی با ۲۸ هزار و ۱۳۳ و اصفهان با ۲۴ هزار و ۳۶۱ بیشترین و استان های ایلام با یکهزار و ۵۱۳، بوشهر با دو هزار و خراسان جنوبی با دو هزار و ۱۱۷ نفر کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته اند.

یادآور می شود در شش ماهه نخست امسال بیشترین آمار مراجعین نزاع با ۶۱ هزار و ۸۲۸ نفر در تیر ماه و کمترین آن با ۴۴ هزار و ۸۵۸ نفر در فروردین ثبت شده است.

                         

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست