رییس انستیتو پاستور ایران: موجودی کیت های کشور کافی است / ارتباط کرونا با گروه های خونی قابل استناد نیست

رییس انستیتو پاستور ایران با اشاره وضعیت کیت های تشخیص بیماری کرونا در کشور، گفت: موجودی کیت های کشور کافی و برای ماه های آتی آمادگی کامل داریم. دیشب محموله مناسبی از کیت ها را دریافت کردیم.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ دکتر علیرضا بیگلری در نشست خبری عصر امروز که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه اگر در طی سه تا چهار هفته آینده کیت های تولید داخلی وارد چرخه مصرف شود وضعیت باثبات تری خواهیم داشت، اظهار کرد: با این شرایط نگرانی در این خصوص نخواهیم داشت.

وی در خصوص تشخیص نمونه نخست مثبت کرونا و رعایت صداقت در این خصوص، افزود: اولین نمونه ها از شهر قم در ۳۰ بهمن تشخیص داده شد. کاملا صادقانه اش این است که آزمایش ها را خودمان انجام می دادیم. زمانی که برای اعلام نتایج بود سه یا چهار ساعت بعد از ارسال و مشخص شدن نتیجه آزمایش بود. 

رییس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه نمونه نخست کووید ۱۹ نزدیک به انتخابات مجلس شورای اسلامی بود، تاکید کرد: در خصوص نحوه اعلام نتایج قبلا جلسه گذاشته بودیم و تصمیم گرفته شد بود هرچه باشد اعلام کنیم به وزیر و وی تصمیم بگیرد. از اینرو بعد از چندس ساعت از اعلام نخستین نتیجه مثبت شاهد بودیم که رسانه ها اعلام کردند.

وی همچین یادآور شد: واقعیت این است که شاید قبل از آن مواردی بوده که تشخیص داده نمی شده و یا ارسال نمی شده است.

دکتر بیگلری در خصوص بیماری کرونا با گروه های خونی که بعضا رسانه ای نیز شده است، گفت: این موضوع زیاد قابل استناد نیست و نمی توان رابطع قطعی و محکمی در این خصوص به استناد علمی ارائه کرد.

رییس انستیتو پاستور ایران در خصوص فرد چینی که در زنجان مشغول به کار بوده و ادعاهایی در خصوص رسانه های خارجی در خصوص ابتلای وی به کووید ۱۹ در بهمان ماه رسانه ای شده بود نیز اشاره کرد و یادآور شد: آزمایش فرد چینی که در زنجان کار می کرد، منفی بود و هیچ ابتلایی به کووید ۱۹ نداشت. یک سال قبل هم به ایران آمده بود و در این مدت سفری به چین نداشته است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
 راه بهبود وضع اقتصاد در سال ۱۳۹۹
خبر قبلی
بستری ۳۵۴ بیمار مشکوک به کرونا در استان زنجان/ ورود ۶۳۰۸ نفر به استان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست