1. اخبار استان
  2. زلزله در زرین رود / ساکنان بیرون از منزل بمانند

کد خبر: 24138

زلزله در زرین رود / ساکنان بیرون از منزل بمانند

زمین لرزه‌ای به بزرگی: ۴.۵ حوالی زرین رود، مرز استان‌های قزوین، همدان و زنجان را لرزاند.

به گزارش همدلی زنجان؛ این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داده است. اورژانس‌ کشور به ساکنان در مناطق زلزله زده زنجان توصیه کرد: ساکنان مناطق زلزله زده زنجان شب را بیرون از منزل بگذرانند. هموطنان در مناطقی که زمین لرزه را حس کرده‌اند، ترجیحا امشب را خارج از منازل مسکونی غیر استاندارد بگذرانند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور نیز از وقوع زلزله ۴/۵ ریشتری در شهرستان زنجان و اعزام سه تیم ارزیاب اورژانس به محل حادثه خبر داد.

 مجتبی خالدی گفت: ساعت ۱۸:۳۶ دقیقه امروز زمین لرزه به بزرگی ۵/‏۴‬ ریشتر زرین رود در ۲۷ کیلومتری زنجان را لرزاند؛ سه تیم ارزیاب سازمان اورژانس کشور در پی وقوع این زمین لرزه در استان زنجان مستقر شدند.  تاکنون اخبار دقیقی از کانون این زمین لرزه در دسترس نیست. این زمین لرزه در استان‌های قزوین و اردبیل هم احساس شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی بیمارستان‌های زنجان در پی وقوع این زمین لرزه در حالت آماده باش قرار دارند، عنوان کرد: اخبار تکمیلی این حادثه متعاقباً اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور توصیه کرد: هموطنان در مناطقی که زمین لرزه را حس کردند، ترجیحاً امشب را خارج از منازل مسکونی غیر استاندارد بگذرانند.

گفتنی است طبق اریابی‌های بعمل آمده تاکنون از بخش بزینه‌رود و روستا‌های بخش مرکزی هیچ‌گونه خسارات جانی و مالی در پی زمین لرزه گزارش نشده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
دستاورد سفر رئیس جمهور به زنجان؛ ۹۰ توافق با ۴۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار
خبر قبلی
اقتصاد دیجیتال، حمل و نقل و گردشگری سه هدف اصلی توسعه استان است
مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست