1. اجتماعی
  2. زنان عهده‌دار امر جامعه پذیری نسل کنونی هستند

کد خبر: 9755

زنان عهده‌دار امر جامعه پذیری نسل کنونی هستند

اولین  نشست مشترک فصلی مشاورین و مسئولین  امور زنان و خانواده  دستگاههای  اجرایی و  مراکز علمی  به ریاست  معاون استاندار و رییس کارگروه بانوان  خانواده  استان  اردیبهشت ماه ۱۳۹۸در استانداری  زنجان برگزار شد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری در این  نشست با اشاره به جمعیت نیم میلیونی زنان استان گفت : زنان عهده دار امر  جامعه پذیری  و فرهنگی  پذیر کردن نسل کنونی هستند  و ضرورت شناخت نیازهای آنان و تلاش جهت رفع نیازها ، زمینه را برای  امید آفرینی ، ایجاد اعتماد وتوسعه جامعه  سالم و پویا هموارتر خواهد کرد.

ماهرخ بلوری در خصوص  فلسفه توجه به زنان  افزود  این توجه در تمام جوامع  از یک مطالبه اساسی که اصلی ترین و اساسی ترین پایه آن  تعادل است نشات گرفته است که بخش مهمی از این گرایش به تعادل را هم  باید  زنان جامعه شکل دهند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده  یکی ازرویکردهای  محوری، دفتر امور بانوان از ابتدا تاکنون را ایجاد تشکل‌ها و حمایت از افراد صاحب  ایده  و ابتکار  بیان داشت و اظهار کرد: این فضای همکاری  و همدلی مناسب  نه تنها در  توسعه سلامت و تندرستی، کارآفرینی، ورزش، امور خیریه ای موثر  واقع شده  بلکه موجبات  ارتقاء  جایگاه بانوان  را فراهم آورد  و ثابت کرد شبکه سازی  و ایجاد ارتباط و تبادل تجربیات بین زنان در بخش های مختلف زمینه  را برای  شناخت توانمندی ها   و الگو سازی  و آگاهی  از فرصت های  موجود هموار می کند.

بلوری با اشاره  به  رشد ۲۸ درصدی  بانوان در کاندیداتوری دور پنجم شوراهای شهر و روستا در استان  افزود دراستان فضا به سمت مشارکت مدیریتی بیشتر زنان پیش  می‌رود و زنان بیشتر وارد فضاهای مدیریتی می‌شوند که این امر نوید بخش آینده خوبی برای استان ما خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد امسال  که با عنوان  رونق تولید اقتصادی  نام گذاری شده است جایگاه مناسبی در بخش های  مختلف  برای زنان و خانواده باز کنیم و با اجرای  برنامه ها ی هدفمند و برنامه  محور به اهمیت تاثیر زنان  هم از بعد فرهنگی  و خلق گفتمان  اقتصاد مقاومتی  و هم بعد اقتصادی  به عنوان  عوامل تولید تاکید داشته باشیم.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
سرطان‌های معده و پستان شایع‌ترین سرطان‌ها در استان زنجان
خبر قبلی
عدم تغییر محسوس قیمت حق بهره‌برداری در شهرک‌های صنعتی استان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست