1. اخبار شهرستان
  2. زنجان عضو دائم سازمان جهانی iccn شد

کد خبر: 35

زنجان عضو دائم سازمان جهانی iccn شد

شهردار زنجان:

زنجان عضو دائم سازمان جهانی iccn شد

شهردار زنجان گفت: زنجان عضو دائم سازمان جهانی iccn شد.

حبیب ملائی یگانه در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سازمان جهانی iccn اخیرا طی نامه ای عضویت دائم شهر زنجان در این سازمان را اعلام و تبریک گفته است.

وی سازمان جهانی iccn را یک بازوی مهم مشوری یونسکو عنوان کرد و افزود: سازمان جهانی iccn شبکه همکاری و مشارکت‌های حکومت‌های محلی برای محافظت از میراث فرهنگی ناملموس بشری است.

شهردار زنجان با بیان اینکه عضویت به دلیل تدوین پژوهش در خصوص داستان های آسیقی بوده است، یادآور شد: شهرداری زنجان در سال گذشته با انعقاد قرارداد با  اکبر کریمی پژوهشگر زنجانی که پژوهش و تدوین پروژه داستان‌های آشیقی زنجان را انجام داده بود شرایط عضویت را به دست آورده است.

وی تاکید کرد: سازمان جهانی iccn شهرهای را به عضویت می پذیرد که بتوانند یک پروژه و پژوهش مهم در حوزه میراث ناملموس داشته باشند. شهر زنجان نیز با این کار پژوهشی حائز شرایط عضویت شده است.

یگانه با بیان اینکه مقرر بود با حضور در مجمع عمومی عضویت دائم شهر زنجان تثبیت شود، افزود: به دلیل مشکلاتی که در اخذ روادید ایجاد شد شهرهای ایرانی عضو در این سازمان امکان حضور نیافتند.

شهردار زنجان ادامه داد: با این حال این سازمان طی نامه ای عضویت شهر زنجان را ششمین مجمع عمومی خود به صورت رسمی تایید کرده است.

وی با بیان اینکه در بخشی از این نامه به نقش زنجان در این سازمان اشاره شده است، افزود: در این نامه اظهار امیدواری شده که زنجان به عنوان یک عضو تام نقش کلیدی برای حفظ و ترویج فرهنگی ناملموس داشته باشد و همچنین همکاری مناسب با پروژه های فرهنگی و ارتباطات و تبادلات فرهنگی با سایر اعضا انجام دهد.

یگانه استفاده از ظرفیت فرهنگی این سازمان برای تبادلات اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید از شرایط به وجود آمده در راستای توسعه گردشگری شهر زنجان بهره لازم برده شود.

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
هیچ فضای آموزشی نباید از امکانات بهداشتی بی بهره باشد
خبر قبلی
طلا؛ شاه بیت توسعه جدید اقتصاد معدنی زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست