زنجان می تواند در مقابله با “اعتیاد” و “طلاق” پایلوت کشور باشد

استاندار زنجان با بیان اینکه، استان زنجان در زمینه مقابله با اعتیاد و طلاق بعنوان دو آسیب مهم اجتماعی می تواند پایلوت اجرای طرح های مقابله ای در کشور باشد، اظهار کرد: در انتخاب استان پایلوت باید از استان هایی که کمترین میزان از این آسیب ها را دارند استفاده نمود که استان زنجان می تواند با ارائه طرح های عملیاتی و موثر یکی از استان های الگو در کشور باشد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ فتح اله حقیقی در نشست مشترک کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی و ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی، وجود هیئت های مذهبی، مبلغین و روحانیون، نیروهای جوان دانشجویی و خیرین در استان زنجان را از ظرفیت های عظیم مردمی در استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: با وجود زمینه بالای مشارکت مردمی در استان زنجان می توان با برنامه ریزی دقیق و ارائه طرح های کاربردی و عملیاتی، استان زنجان را در مقابله با آسیب های اجتماعی بعنوان استان های پایلوت و الگوی کشور معرفی کرد.

مقام عالی اجرایی استان ادامه داد: با بهره گیری از توان صاحب نظران و هیئت های اندیشه ورز و با جذب اعتبارات مناسب می توان طرح های عملیاتی و موثری برای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق در استان زنجان اجرا نمود و در این زمینه همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی متولی اهمیت فراوانی دارد.

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از موازی‌کاری در امور اجتماعی و فرهنگی، اظهار کرد: در حوزه اجتماعی و فرهنگی، مسائل بسیار گسترده و عمیقی وجود دارد که برای رفع آن باید دستگاه های متولی به دور از موازی‌کاری، هماهنگی لازم را با یکدیگر داشته باشند و به تقسیم وظایف متعدد بپردازند.

استاندار زنجان در بیان راهکارهای لازم برای مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید کرد: ضمن استفاده از ظرفیت جوانان در ارائه آموزش های عمومی به مردم و افزایش سطح اطلاع رسانی در جامعه باید از الگوهای موفق اجرا شده نیز بهره برداری کرد.

نماینده عالی دولت در استان، در زمینه مقابله با معضلات اجتماعی نظیر افزایش جمعیت جامعه سالمندی و بهبود سیمای شهرهای استان نیز استفاده از برنامه های عملیاتی و نظرات کارشناسی دقیق را مهم دانست و تاکید کرد: برای حمایت از طرح های و ایده های راهگشا، در استان آمادگی لازم وجود داردو باید بررسی دقیق و ساماندهی لازم در معضلات شهری صورت گیرد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
انتشار اطلاعات خصوصی أشخاص ممنوع است
خبر قبلی
چشم‌انداز آتی سرمایه گذاری هریک از بازارهای مالی چگونه است؟
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست