سایت کارگاهی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی طارم کلنگ‌زنی شد

سایت کارگاهی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی  طارم کلنگ‌زنی شد

 

 

 

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، راه اندازی سایت کارگاهی صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی را اولین طرح پایلوت کشوری عنوان کرد که در طارم اجرا می شود و گفت: برنامه ریزی های لازم به منظور ایجاد امکانات گردشگری در کنار این سایت کارگاهی و همچنین راه اندازی فروشگاه عرضه محصولات کشاورزی صورت گرفته است.

به گزارش همدلی‌زنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ جواد رحمتی در مراسم کلنگ زنی سایت کارگاهی صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی روستای گیلانکشه شهرستان طارم به عنوان پایلوت کشوری این طرح، اظهار کرد: راه اندازی این سایت کارگاهی در طارم جهت فرآوری محصولات کشاورزی و ایجاد فروشگاه هایی به منظور عرضه این محصولات، به دلیل قطب بودن منطقه در تولید انواع محصولات کشاورزی است.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم به منظور ایجاد صنایع این چنینی در منطقه صورت گرفته است، افزود: با توجه به اینکه صنایع بزرگ نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارند و این امکان در همه مردم وجود ندارد که در صنایع بزرگ سرمایه گذاری کنند، لذا راه اندازی سایت های این چنینی در واحدهای کوچک باعث می شود مردم راحت تر بتوانند در این سایت های کارگاهی سرمایه گذاری کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان با اشاره به مشکل کمبود آب در کشور و همچنین شهرستان طارم، گفت: با توجه به مشکل کمبود آب در کشور و علی الخصوص شهرستان طارم، توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان همانند گذشته نخواهد بود و بنابراین باید تلاش کرد با استفاده از سایر ظرفیت های موجود در طارم، به منظور اشتغالزایی برای جوانان اقداماتی انجام داد.
وی اولویت واگذاری زمین در این سایت کارگاهی را در ابتدا مردم خود روستا، سپس اهالی ساکن در روستاهای همجوار و در نهایت سرمایه گذاران دیگر عنوان کرد و افزود: شناسایی افراد واجد شرایط دریافت زمین در این ناحیه صنعتی به عهده کارگروهی متشکل از فرمانداری، اداره کل امور روستایی استانداری زنجان، شوراهای روستا و بنیاد مسکن طارم خواهد بود و تلاش خواهد شد از واسطه گری و خرید و فروش این واحدها جلوگیری به عمل آید.
این مقام مسئول اظهار کرد: این زمین ها در قبال پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت به متقاضیان واگذار خواهد شد و دولت با ایجاد زیر ساخت های لازم، هزینه راه اندازی کارگاه ها را برای متقاضیان کاهش خواهد داد.
وی تاکید کرد: همه مسئولان و متولیان مربوطه باید تلاش کنند این طرح به خوبی در شهرستان اجرایی گردد تا در ایجاد اشتغال در طارم موثر واقع شود.

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
افزایش سرمایه گذاری، از اولویت های اصلی شهرستان طارم است
خبر قبلی
عزل شهردار منطقه۲ زنجان به دلیل غرض‌ورزی شخصی بود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست