1. اخبار استان
  2. سرعت نرخ تورم در زنجان کند شد/ تورم سالانه همچنان بالا است

کد خبر: 26615

سرعت نرخ تورم در زنجان کند شد/ تورم سالانه همچنان بالا است

احمد اسدی

آخرین آمار مربوط به نرخ تورم در کشور نشان می دهد، رشد نرخ تورم در استان زنجان کند شده اما هنوز شاخص های تورمی یک ساله در استان زنجان بسیار بالا است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ در فرودین ماه ١۴٠١ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ۴١۵,٠ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٣ درصد افزایش نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌ بوشهر با ۵.۵ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌­­­ زنجان  ٢.١ درصد است.

در فروردین ماه ١۴٠١ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ۴٠٩,۴ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٢ درصد افزایش نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان بوشهر با ۵.٢ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌ زنجان با ٢.٠ درصد است.

در فروردین ماه ۱۴۰۱ بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان بوشهر با ۵.۲ درصد و کمترین نرخ ماهانه مربوط به استان زنحان با ۲ درصد بوده است. نرخ تورم دوازده ماهه خانوارهای شهری کشور نشان می دهد خانوارهای شهرنشین استان زنجان با تورم۴۴ درصد در رتبه سوم کشور قرار دارد!

بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی نیز مربوط به استان کهکیلویه و بویر احمد با ۷.۷ درصد و کم ترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان های تهران و زنجان با ۲.۲ درصد است.  نرخ تورم دوازده ماهه خانوارهای روستایی در کشور نشان می دهد خانوارهای روستایی استان زنجان با تورم ۴۱.۸ درصد در رتبه ۱۵ کشور قرار دارد.

نرخ تورم گروه خوراکی و آشامیدنی و دخانیات در استان زنجان، تورم ماهانه (فروردین) ۲.۸ درصد، تورم نقطه ای ۴۳.۴ درصد و نرخ تورم ۱۲ ماهه ۵۰.۸ درصد است. تورم کالاهای غیرخوراکی و خدمات نیز در استان زنجان تورم ماهانه ۱.۶ درصد، نقطه ای ۲۹.۷ درصد و نرخ تورم ۱۲ ماهه نیز ۳۹.۱ درصد است.

نرخ تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها در یک سال اخیر برای استان زنجان ۵۱.۲ درصد، برای کشور ۵۰.۳ درصد، دخانیات برای استان زنجان ۴۰.۲ درصد، برای کشور ۳۵.۵ درصد، پوشام و کفش برای استان ۷۱.۶ درصد، کشور ۵۰.۴ درصد، مسکن، آب، برق و گاز و سایر سوخت ها برای استان ۲۴.۶ درصد، برای کشور ۲۶.۸ درصد، مبلمان خانگی و نگهداری معمول آن ها برای استان ۴۶.۷ درصد برای کشور ۴۳.۲ درصد، بهداشت و درمان برای استان ۴۲.۴ درصد، برای کشور ۳۷.۵ درصد، حمل و نقل برای استان ۳۷.۲ درصد، کشور ۳۶.۲ درصد، ارتباطات برای استان زنجان ۲.۲ درصد و برای کشور ۵.۳ درصد، تفریح و فرهنگ برای استان زنجان ۴۹.۴ درصد و برای کشور ۳۷.۳ درصد، آموزش در استان ۲۳.۸ درصد و برای کشور ۲۵.۳ درصد، هتل و رستوران در استان زنجان ۵۹.۲ درصد و برای کشور ۶۱.۱ درصد است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
توسعه پایدار گاوازنگ و امند زنجان ضروری است
خبر قبلی
۶۰ هکتار اراضی به شهرک های صنعتی استان بازگردانده شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست