1. یادداشتها
  2. یادداشت
  3. شهردار غیربومی و آسیب‌های احتمالی در خرمدره

کد خبر: 23694

شهردار غیربومی و آسیب‌های احتمالی در خرمدره

یادداشت میهمان -سید احمد حسینی

طی چند ماه گذشته تقریباً بحث شهرداری خرم دره داغ ترین بحث فضای مجازی و محافل عمومی بوده و است. جدای از بحث شایستگی یا عدم شایستگی شهردار غیربومی، صحبت از آسیب‌های است که شهردار غیربومی متوجه شهر خرمدره کرده و خواهد کرد.

عدم شناخت ظرفیت‌ها در زمینه های مختلف و زمان‌بر بودن آشنایی ایشان از فرهنگ منطقه بارزترین آسیب به این شهر است. اگر واقعاً اعتقادداریم که عقب‌ماندگی‌های انباشته خرم دره نیازمند کار پرشتاب است، این انتخاب ها باعث کند شدن حرکت توسعه‌ای شهر است.

نکته دیگری که در این انتخاب مدنظر قرار نگرفته این است که انتخاب افراد بومی با توجه به احساس تعلق و شناخت حوزه مأموریت محاسن فراوانی دارد. وقتی شهرداری ببیند تأثیر تصمیماتش نه‌تنها در بحث اداری بلکه در حوزه اجتماعی به خانواده و گذشته و آینده او برمی‌گردد، ظرافت بیشتری به خرج می‌دهد.

از سوی دیگر با توجه به شرایط اقتصادی شهرداری، اساس کار باید بر اجرای پروژه‌های مشارکتی باشد و قطعاً افراد غیربومی نمی‌توانند ارتباط لازم را در جلب حمایت و مشارکت‌های مردمی جلب کنند. هم‌اکنون مدیریت صحیح بر مبنای اطلاعات صورت می‌گیرد و اگر مدیری شناخت کافی از منابع و امکانات و پتانسیل موجود شهر نداشته باشد، در انجام‌وظیفه خود موفق نخواهد بود. منظور از منابع و امکانات، فقط امکانات مادی نیست. بالاخره حمایت‌های اجتماعی یکی از فاکتورهای بسیار مهم در مدیریت شهری است.

آشنایی بافرهنگ، آداب‌ و رسوم مردم نیز بعد مهمی از مقوله مدیریت است و لازم است شهردار با داشتن شناخت و اطلاعات کافی از مردم و امکانات موجود مورد ارزیابی قرار گیرند. این فاکتور بسیار مهم نیز در به‌کارگیری شهردار غیربومی مغفول واقع‌شده است.

از سوی دیگر شناخت فرهنگ اداری و برقراری ارتباط کارا با مجموعه سازمان نیازمند یک‌زمان زیاد است که شهردار غیربومی به دلیل عدم شناخت و نداشتن اطلاعات و آگاهی در مقوله منابع، امکانات و فرهنگ حاکم بر بدنه سازمان نیازمند زمانی برای آزمون ‌و خطا هستند که این زمان تماماً به ضرر منافع مردم است.

این موارد تنها بخشی از آسیب‌هایی است که به‌کارگیری شهردار غیربومی به‌خصوص در نهادی که به‌صورت مستقیم با مردم سروکار دارند، بود؛ اما روی سخنم با اعضای شورای اسلامی شهر است. استفاده از ظرفیت نیروهای بومی باعث تربیت مدیران و کسب تجربه نیروهای جوان شهرمان خواهد شد که در آینده قطعاً درروند توسعه شهر مؤثر خواهند بود.

متأسفانه طی چند سال گذشته خرم دره همواره میدان آزمون‌وخطا و محل کسب تجربه برای مدیران سایر شهرها بوده و دود این اقدام تماماً به چشم مردم شهر رفته و خواهد رفت.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

1
دیدگاه شما چیست؟

سپهری

عالی بود، بالاخره یکی یه حرف حساب زد.

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست