ضرورت ایجاد منابع درآمد پایدار در شهرک های صنعتی استان زنجان

سیاست مسئولان استان و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، تعیین تکلیف قراردادهای راکد است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان گفت: شرکت های خدماتی شهرکهای صنعتی استان به فکر ایجاد منابع درآمد پایدار باشند.
به گزارش“همدلی‌زنجان”؛ ایرج احمدی در نشست مشترک با مدیران شرکتهای خدماتی شهرکهای صنعتی با اشاره به اهمیت درآمد پایدار در شهرکهای صنعتی افزود: با توجه به اینکه شرکت شهرکهای صنعتی اجازه هزینه کرد در شهرک های واگذار شده را ندارد بنابراین باید برای اداره این شهرکها، وصول مطالبات جدی گرفته شود.
وی، به الزام قانون برای واگذاری اداره امور شهرک ها به واحدهای صنعتی مستقر در آن اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در راستای عمل به سیاست های اصل ۴۴، در نواحی و شهرک هایی که بیش از ۷۵ درصد زمین ها در فاز عملیاتی واگذار شده و حداقل ۵۰ درصد واحدهای مستقر به بهره برداری رسیده باشند، طبق قانون اداره امور شهرک یا ناحیه به شرکت خدماتی متشکل از واحدهای صنعتی مستقر در آن شهرک یا ناحیه واگذار می شود.
وی افزود: این قانون فرصت مناسبی را برای حضور و مشارکت واحدهای صنعتی در اداره شهرک ها و نواحی صنعتی ایجاد کرده است بنابراین مدیران واحدهای صنعتی نیز باید در انتخابات و مجامع این شرکتها حضور پررنگی داشته باشند تا در اتخاذ تصمیم ها و تدوین برنامه های مناسب برای اداره امور دخیل باشند.
احمدی بر برگزاری مجامع به موقع شرکتهای خدماتی تاکید کرد و گفت: مصوبات این مجامع باید به صورت کامل عملیاتی شود تا نتایج آن برای واحدهای صنعتی که سهامداران این شرکت ها هستند قابل لمس باشد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان، شناسایی زمین های بلااقدام را یکی از اساسی ترین وظایف مدیران شرکت های خدماتی عنوان و تصریح کرد: سیاست مسئولان استان و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، تعیین تکلیف قراردادهای راکد است؛ بنابراین مدیران شرکت های خدماتی به عنوان بازوان اجرایی شرکت شهرکهای صنعتی در سطح شهرکها باید نسبت به شناسایی زمین های راکد و گزارش آن به این شرکت اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وی، همچنین ضمن تاکید بر شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در شهرکها تصریح کرد: انتظار می رود مدیران شرکتهای خدماتی، نسبت به امکان سنجی توسعه شهرک و نیز قابلیت ایجاد سایت های ویژه کارگاهی و خدماتی در شهرکهای تحت مدیریت خود اقدام و پیشنهادهای خود را جهت بررسی به شرکت شهرک های صنعتی استان اعلام نمایند.
احمدی، شناسایی و جذب سرمایه گذاران جدید برای استقرار در شهرکهای صنعتی را از اولویت ها و ضرورت ها دانست و گفت: تعاملاتی که مدیران شرکتهای خدماتی با نهادها و دستگاههای دولتی در شهرستان ها دارند، زمینه مطلوبی را جهت شناسایی و جذب سرمایه گذاران فراهم آورده است که باید از آن به نحو مطلوب استفاده کرد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
ساخت خانه ملت در زنجان پیگیری می‌شود
خبر قبلی
نقش موثر بانوان در تعلیم و تربیت
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست