عرضه مستقیم تخم مرغ با هدف تعدیل قیمت ها در استان زنجان

عرضه مستقیم تخم‌مرغ با هدف تعدیل قیمت‌ها در استان‌زنجان

 مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ، گفت: افزایش قیمت اخیر تخم مرغ در استان زنجان ناشی از افزایش سطح عمومی قیمت‌ها در کشور بوده و عرضه مستقیم تخم‌مرغ با هدف تعدیل قیمت‌ها در استان‌زنجان انجام می‌شود.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ عبدالله جعفری با اشاره به اندکی کاهش عرضه تخم مرغ به دلایل بهداشتی در سطح کشور، اظهار کرد: صرفا کاهش عرضه عامل افزایش قیمت این فرآورده نبوده و عمده دلیل آن افزایش نامتناسب قیمت ها ناشی از سودجویی برخی افراد در بازار به بهانه کاهش عرضه بوده است به طوری که شاهد تفاوت قیمت تا یک هزار و ۵۰۰ تومان در مبادی خرده فروشی استان بوده‌ایم.

وی عنوان کرد: به منظور حمایت از مصرف کنندگان با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی، کاهش تعرفه واردات تخم مرغ از ۵۵ درصد به ۵ درصد به تصویب هیئت دولت رسیده تا با واردات این فرآورده به تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها کمک شود.

جعفری با بیان اینکه کاهش تعرفه واردات تخم مرغ ۲ دی ماه در هیئت دولت مصوب شده است، خاطرنشان کرد: در این راستا تا پایان سال جاری فرصت ثبت سفارش برای تجار وجود دارد و تا پایان فروردین ماه نیز تخم مرغ وارداتی مهلت ترخیص از گمرک دارد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: همچنین به منظور شفاف سازی و عادلانه کردن قیمت ها در بازار استان زنجان در دهمین جلسه کمیته تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان مقرر شد اتاق اصناف با انتخاب و معرفی تعدادی عامل معتمد با اولویت فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و تعاونی مصرف ادارات به اتحادیه تولید کنندگان مرغ و تخم مرغ و تعاونی مرغ داران مرغ تخم گذار نسبت به توزیع عادلانه تخم مرغ در سطح بازار اقدام شود.

وی بیان داشت: در کمیته تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان قیمت نهایی عرضه تخم مرغ در فرآیند فوق، با شانه ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و بدون شانه ۷ هزار و ۷۰۰ تومان پیشنهاد شده و مقرر شد پس از آن به تناسب افزایش و کاهش در نرخ بازار، این قیمت ها نیز مورد بازنگری قرار گیرد.

جعفری عنوان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در خرده فروشی های استان ۸ هزار و ۲۰۰ تومان بوده و قیمت های بالاتر از این گران فروشی است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
نمایشگاه تخصصی کشاورزی در استان زنجان برگزار می‌شود
خبر قبلی
راهنمای خودمراقبتی خانواده(۱) تب!
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست