مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبرداد:

فعالیت ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی جهت نظارت بر ساخت و سازهای روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جمع خبرنگاران از فعالیت ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی در این استان جهت نظارت بر ساخت و ساز های روستایی خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۲ دفتر فنی و مهندسی نیز جهت طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ رضا خواجه ای با بیان اینکه، جمع آوری پرونده های متقاضیان برای پرداخت تسهیلات بانکی، دقت در طراحی نقشه ها، نظارت مستمر بر ساخت و سازها، ارائه راه های سهولت در اجرا، صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت حریم و معابر و تشویق جهت استفاده از مصالح مرغوب در ساخت و سازها، از وظایف مهم اعضای نظام فنی روستایی است، ادامه داد:در حال حاظر ساخت و سازهایی که از طریق دریافت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در روستاها انجام می شود طبق سازوکارهای تعریف شده، تحت نظارت نظام فنی روستایی انجام می شود.

وی یادآور شد: هدایت بافت فیزیکی روستاها و بهسازی محیط زیست و سکونتگاههای روستایی براساس طرح‌های هادی روستایی، بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی ، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد ، شناسایی، بکارگیری و ساماندهی نیروهای انسانی بومی‌مستعد در فن ساختمان سازی روستایی ، بالا بردن سطح دانش فنی و اجرایی ناظرین با آموزش علمی‌و عملی مستمر آنان از اهداف اصلی تشکیل نظام فنی روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بهره مندی از نظام فنی روستایی که شامل مهندسین با تجربه و دفاتر طراحی در سطح استان بوده که تا کنون بالغ بر ۳۷۶۰۰ واحد روستایی طراحی و نظارت گردیده است که در طی اعتبار سال جاری ۲۴۱۰ واحد طراحی و نظارت شده است.

وی با بیان اینکه، نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی است، تاکید کرد: مهندسان نقش و مسوولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند.

خواجه ای بر لزوم ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبیعی، ترویج مقاوم سازی و افزایش آگاهی روستائیان برای بالا بردن کیفیت و اهمیت مکان ساخت بناها تاکید نمود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
بارش های رگباری موقت و رعد و برق در استان زنجان
خبر قبلی
برگزاری هرگونه مراسم عمومی در آرامستان های زنجان ممنوع شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست