قرارداد اجرای فیبرنوری به طول ۵۴ کیلومتر در زنجان امضا شد

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زنجان گفت: قرارداد اجرای شبکه فیبرنوری به طول ۵۴ کیلومتر در راستای هوشمندسازی شهر زنجان با مشارکت بخش خصوصی به امضا رسیده است.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ سعید ادیبان عصر امروز جمعه در نشست خبری هفته پژوهش و فناوری استان با خبرنگاران اظهار کرد: در سنوات اخیر برگزاری مراسم هفته پزوهش به صورت استانی در قالب تفاهم نامه وزارت علوم و وزارت کشور به صورت منسجم با همکاری استانداری، دانشگاه ها و دستگاه های مربوطه اجرا می شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زنجان ادامه داد: امسال نیز هفته پژوهش و فناوری از ۲۵ تا ۳۰ آذر نامگذاری شده است؛ شعار هفته «پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی» است که به تاسی از شعار سال امسال انتخاب شده است.
وی با یادآوری اینکه در هفته پژوهش عملکرد پژوهش و فناوری استان در قالب نمایشگاهی در محل کارخانه کبریت به نمایش گذاشته شده است، گفت: در این نمایشگاه دستاورهای پژوهشی و فن بازار شامل، اختراعات و پژوهش های جدید در معرض دید عموم است.
ادیبان ادامه داد: به موازات هفته پژوهش در استان ها، در سطوح ملی مراسمی در تهران همزمان با ۲۵ آذرماه برگزار می شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زنجان با یادآوری اینکه از استان زنجان ۱۳ نفر در مراسم ملی هفته پژوهش حاضر خواهند بود، گفت: میزگردی نیز با عنوان آسیب شناسی بحث های پژوهشی در صدا و سیمای زنجان تشکیل خواهد شد.
به گفته وی، شهرداری زنجان اعتباراتی برای آموزش و پژوهش مصوب می کند و قسمتی برای حمایت از پایان نامه دکتری و ارشد هزینه می شود.
ادیبان با بیان اینکه در کمیته هایی که در شهرداری تشکیل می شود پایان نامه های مرتبط با مدیریت شهری بررسی و حمایت می شود، تصریح کرد: به همین منظور شهرداری برای پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد ۲ میلیون تومان و مقطع دکتری ۵ میلیون تومان در نظر گرفته است.
ادیبان با تاکید بر اینکه امسال ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای حمایت از این پایان نامه در شهرداری پیش بینی شده است، افزود: شهرداری در راستای افکارسنجی شهروندان قراردادی با جهاد دانشگاهی به ارزش ۸۰ میلیون تومان با موضوع خدمات شهرداری در چهار فصل منعقد کرده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زنجان ادامه داد: انتشار کتاب های تخصصی مرتبط با موضوعات شهرداری، هم مورد حمایت شهرداری قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه آمار؛ زیربنای پژوهش است، خاطرنشان کرد: آمار نامه شهر زنجان از سوی شهرداری تهیه و چاپ می شود و در اختیار پژوهشگران ، دانشجویان و کتابخانه ها قرار می گیرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زنجان با بیان اینکه پیشروی به سوی شهر هوشمند در دستور کار شهرداری قرار داد، گفت: قراردادی با مشارکت بخش خصوصی با موضوع اجرای شبکه فیبر نوری به طول ۵۴ کیلومتر به امضا رسیده که تا نیمه سال آینده نهایی می شود.
به گفته وی، فیبرنوری زیربنای شهر هوشمند است که قابل استفاده در حوزه معابر عمومی و تقاطع هوشمند است؛ از اینرو شبکه فیبر نوری بسیاری از کارها را به سمت شهر هوشمند سوق می دهد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
کسی نیست که آب را یاری کند ؟
خبر قبلی
ضرورت خروج از نگاه جزیره ای برای توسعه زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست